نسخه موبایل
www.enghelab-news .ir
پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز  
دولتمردان پیر و سرمایه دار ، درد جوان بیکار را درک نمی کنند
کد خبر: ٤٤٥٩٢ تاریخ انتشار: ١٨ دي ١٣٩٥ - ٠٧:٣٦
صفحه نخست » سیاسی » خبر ویژه
عضو خبرگان رهبری در گفتگو با انقلاب نیوز:
دولتمردان پیر و سرمایه دار ، درد جوان بیکار را درک نمی کنند

پایگاه انقلاب نیوز: عضو خبرگان رهبری با انتقاد از سن کابینه دولت روحانی و نبود فارغ التحصیلات جوان در این منصب ها، گفت: دولتمردان پیر و سرمایه دار ، درد جوان بیکار را درک نمی کنند.

حجت‌الاسلام ‌و المسلمین علی اسلامی در گفتگو با خبرنگار انقلاب نیوز با اشاره به معدل سنی کابینه دولت فعلی، اظهار داشت: وقتی وزیری هزار میلیارد سرمایه داشته باشد اجازه نمی دهد جوانی سرکار بیاید و او هزار میلیارد خود را بر اساس اشتغال در همین کابینه مدیریت و هدایت می کند.
 

وی افزود: برخی از این افراد برای معالجه پوست خود به خارج از کشور رفته بودند که خبرنگار از آن‌ها سؤالی کرد که در جواب گفت من وقت نمی کردم برای معالجه به خارج از کشور سفر کنم که در حال حاضر وقت کرده ام.

عضو خبرگان رهبری ادامه داد: معلوم می شود که وقتی وارد کابینه شده اند تازه اول وقت این‌هاست یعنی کاری ندارند یک جلسه ای می گذارند و عکسی می اندازند  و شب هم تلویزیون آن‌ها را نشان می دهد و مردم هم فکر می کنند که از صبح سرکار هستند.

وی بیان داشت: من مخالف بخش خصوصی نیستم بخش خصوصی با شرایطی خاص جزء عناصر اقتصاد مقاومتی است اما این افراد در این جایگاه مهم مشغول کارخانه، مزرعه و... خود هستند.
این استاد حوزه علمیه با اشاره به اینکه یکی از وزرا گفته بود من اگر دو سه روز سرکار نروم همه چیز یادم میرود، گفت: این وزیری که دو سه روز در بخش خصوصی خود مشغول هست یعنی سه روز کابینه تعطیل است، پنج شنبه و جمعه هم تعطیل است، در سال هم 70 الی 80 روز تعطیلی داریم حال آیا بااین‌وجود می شود انتظار داشت که اقتصاد کشور شکوفا شود؟

وی با اشاره به اینکه حضرت آقا می فرمایند که باید جوانان در سازندگی، صنعت و... به کارگیری شوند، بیان داشت: معدل سنی فرزندان هسته ای ما 30 الی 31 سال است یعنی کسانی هسته ای را حل کردند که  جوانان می باشند.

اسلامی ادامه داد: قطعاً افراد سالخورده حوصله ندراند اگر هم حوصله داشته باشند بازاریابی قسمت خصوصی خود را انجام می دهند و در آنجا انرژی می گذارند.

وی با اشاره به اینکه جناب آقای روحانی به فکر بیفتید بس است دیگر ، گفت: برای پیرمردها دیگر بس است بگذارید جوانان بر سر این منصب‌ها بیایند مگر شما نمی گویید ما یک میلیون و اندی نفر مشتاق کار در کشور داریم پس همه این‌ها فارغ‌التحصیل هستند چرا این‌ها را وارد کار نمی کنید.

وی در خاتمه خاطر نشان شد: من از آقای روحانی انتظار دارم، من با آقای رئیس جمهور قبل از انقلاب سلام و علیک داشتیم، آقای روحانی  اجازه ندهد این همه برادران سالخورده کابینه را بگیرند و جوانان بیکار باشند، این مسائل در خاطره ملت می ماند که وزیر هزار میلیاردی یا صد میلیاردی با سرمایه ها مشغول کار خود می باشد نه کار ملت.


Share
* نام:
* ایمیل:
* نظر: