نسخه موبایل
www.enghelab-news .ir
پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز  
رژیم سعودی سرمایه های خود را در یمن از دست داده است/ عربستان به کمک انگلیس و آمریکا نفوذ به انقلاب یمن را دنبال می کند
کد خبر: ٥٥٠٤١ تاریخ انتشار: ٠٥ دي ١٣٩٦ - ١١:٥٦
صفحه نخست » سیاسی » مصاحبه و گفتگو
کارشناس مسائل منطقه:
رژیم سعودی سرمایه های خود را در یمن از دست داده است/ عربستان به کمک انگلیس و آمریکا نفوذ به انقلاب یمن را دنبال می کند

پایگاه انقلاب نیوز: کارشناس مسائل منطقه با اشاره به برنامه ریزی آل سعود پس از عبدالله صالح در یمن گفت: آل سعود تلاش میکند مهره‌های دسته چندمی خود را پس از علی عبدالله صالح به میدان آورد، سرمایه گذاری پیشین عربستان در یمن از بین رفته است.

سید رضا صدرالحسینی در گفت و گو با خبرنگار انقلاب نیوز، با اشاره به اقدامات رژیم آل سعود در منطقه اظهارداشت: رژیم آل سعود در طول بیش از دو سال حمله به یمن چیزی به دست نیاورده و تنها بی آبرو تر از گذشته شده است.

 وی با اشاره به برنامه ریزی آل سعود پس از عبدالله صالح در یمن افزود: آل سعود تلاش می­‌کند مهره‌های دسته چندمی خود را پس از علی عبدالله صالح به میدان آورد، سرمایه­ گذاری پیشین عربستان در یمن از بین رفته است.

کارشناس مسائل منطقه با اشاره به تحولات اخیر یمن و تلاش سعودی­ها برای بهره­ برداری از گزینه­‌های جدید گفت: تحلیلگران و پژوهشگران تحولات یمن مطرح کرده بودند که رژیم آل سعود تلاش می­‌کند از احمد پسر علی عبدالله صالح برای ایجاد خدشه در جنبش یمن استفاده کند.

صدرالحسینی با اشاره به کشتار ملت یمن توسط آل سعود افزود: کوتاه‌ترین و آسان‌ترین مسیر ریاض برای مقابله با جنبش مردمی یمن افزایش بمباران‌های ظالمانه به همراه هواپیماهای اماراتی است.

 وی با اشاره به همکاری ریاض با جبهه غربی گفت: عربستان به کمک سرویس­‌های اطلاعاتی انگلیس، آمریکا و رژیم صهیونیستی تلاش برای نفوذ به انقلاب مردمی یمن دارد و مهره‌های دسته چندمی خود را پس از علی عبدالله صالح به میدان خواهد آورد.

کارشناس مسائل منطقه با اشاره به دلایل ناکامی اخیر عربستان تأکید داشت: دلیل این موضوع فقدان جایگاه احمدصالح  در رقابت قبیله‌ای و طایفه گری یمن محسوب می‌شود چون قدرت و توانمندی برای اجرای هیچ کدام از طرح‌­های خارج از چارچوب و استانداردهای موجود را در یمن نداشت.


Share
* نام:
* ایمیل:
* نظر: