نسخه موبایل
www.enghelab-news .ir
پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز  
فقر مردم و فساد مسئولان باعث ایجاد نارضایتی اجتماعی شده است/ تخریب اموال عمومی راه درست بیان مطالبات اقتصادی نیست
کد خبر: ٥٥١٧٣ تاریخ انتشار: ١٣ دي ١٣٩٦ - ١١:٥٢
صفحه نخست » سیاسی » مصاحبه و گفتگو
نماینده سابق مجلس در گفتگو با انقلاب نیوز:
فقر مردم و فساد مسئولان باعث ایجاد نارضایتی اجتماعی شده است/ تخریب اموال عمومی راه درست بیان مطالبات اقتصادی نیست

پایگاه انقلاب نیوز: نماینده مردم تاکستان در مجلس نهم اضافه کرد: قوه قضاییه باید جلوی دزدی و فساد را بگیرد و با مسئولین پول پرست برخورد جدی صورت دهد، مردم طبقه پایین جامعه سالهاست که با نداری زندگی میکنند، مگر چقدر میشود با فقر، بی پولی، نداشتن مسکن و ازدواج نکردن زندگی کرد؟

 رجب رحمانی نماینده سابق مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار انقلاب نیوز ضمن اشاره به اغتشاشات اخیر در استان قزوین و دیگر مناطق کشور گفت: سرمنشاء این اتفاقات به خارج از کشور برمیگردد و کسانی از خارج درحال هدایت کردن اغتشاشات اخیر هستند با این خیال که از نارضایتی های اقتصادی در سطح جامعه بعنوان نیروی برای ساقط کردن نظام جمهوری اسلامی کمک بگیرند.

رحمانی بیان کرد: البته مشکلات اقتصادی را نباید پیش پا افتاده تلقی کرد چراکه دشمنان ما سالهاست روی این موضوع تمرکز کرده‌اند و میخواهند با تضعیف اقتصادی کشور، به گسترش نارضایتی های عمومی دامن بزنند و از این طریق پیوند مردم را با نظام سست کنند.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری چندین سال است که بحث اقتصاد را مطرح میکنند و به مسئولین تاکید دارند در زمینه اقتصاد مقاومتی، اشتغالزایی و حمایت از تولید ملی همت دوچندان داشته باشند.

عضو سابق کمیسون برنامه و بودجه افزود: متاسفانه مسئولین کشور در سالهای گذشته نه به مطالبات رهبری توجه داشته‌اند و نه نیازهای معیشتی و اقتصادی مردم را حل نموده‌اند.

وی بیان کرد: سوءاستفاده‌های مالی، فساد اداری و پرداخت حقوق های نجومی به برخی مسئولین رده بالا طاقت مردم را طاق کرده و باعث تشدید نارضایتی های عمومی در سطح جامعه شده است.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از ضعف عملکردی دولت در حوزه اقتصاد گفت: تمام مردم ایران و بخصوص جوانان باید از حداقل امکانات زندگی برخوردار باشند، مشکل اشتغال، مسکن و بیمه باید مورد توجه مسئولین قرار گیرد.

وی بیان کرد: در زمان جنگ ایران و عراق که کشور در معرض خطر قرار داشت همه مردم برای دفاع از کشور جانفشانی کردند اما الان یک نفر ماهانه 50-60 میلیون حقوق میگیرد و دیگری به نان شب‌اش محتاج است.

رحمانی اظهار داشت: همه مسئولین اعم از نمایندگان مجلس، مسئولین دولت و قوه قضاییه باید نسبت به مطالبات مردم پاسخگو باشند، جوانان نیز باید مطالبه هایشان را در بستری صحیح بیان کنند و مراقب باشند تا عوامل ضدانقلاب و دشمنان خارجی همچون آمریکا و عربستان نتوانند بر مطالبات آنها موجسواری کنند.

وی ادامه داد: آتش زدن اموال عمومی و ایجاد درگیری نظامی راه درستی برای پیگیری مطالبات اقتصادی نیست، اینکه خودروی آتشنشانی را به سمت مردم هل بدهیم و یک خانواده بیگناه را به کام مرگ بفرستیم کار درستی ا‌ست؟ آیا با این کارها میخواهیم مشکل بیکاری و گرانی را حل کنیم؟

نماینده مردم تاکستان در مجلس نهم اضافه کرد: قوه قضاییه باید جلوی دزدی و فساد را بگیرد و با مسئولین پول پرست برخورد جدی صورت دهد، مردم طبقه پایین جامعه سالهاست که با نداری زندگی میکنند، مگر چقدر میشود با فقر، بی پولی، نداشتن مسکن و ازدواج نکردن زندگی کرد؟

وی گفت: بخشی از نارضایتی های اجتماعی بخاطر وجود فساد در کشور است، مسئولین باید به مردم بگویند که با حقوق‌بگیران نجومی چه برخوردی صورت گرفت؟ پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان به کجا رسید؟ بنگاه‌های مالی که پول مردم را خوردند، از کجا مجوز گرفته بوند؟ نظارت بانک مرکزی بر موسسات مالی به چه شکلی است که به این راحتی میتوانند سرمایه مردم را غارت کنند؟

رحمانی در پایان اظهار داشت: انقلاب ما به آسانی بدست نیامده خون های زیادی برای به ثمر نشستن این انقلاب داده شده، مردم ما نیز از بهترین و فهیم ترین مردم جهان هستند، با اینحال برخی مسئولین پولکی و غیرانقلابی که در پست های مدیریتی قرار گرفته‌اند باعث بدبینی مردم به نظام شده‌اند.


Share
* نام:
* ایمیل:
* نظر: