نسخه موبایل
www.enghelab-news .ir
پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز  
وعده دادن کافی است؛ مردم چشم انتظار اقدام عملی دولت هستند
کد خبر: ٥٥٤٥٨ تاریخ انتشار: ٢٠ دي ١٣٩٦ - ٠٧:٠١
صفحه نخست » اقتصادی » مصاحبه و گفتگو
پژمانفر در گفتگو با انقلاب نیوز:
وعده دادن کافی است؛ مردم چشم انتظار اقدام عملی دولت هستند

پایگاه انقلاب نیوز: نائب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: آنچه در برهه حساس فعلی از دولت انتظار می رود این است که برای حل مشکلات اقتصادی مردم، اقدام عملی را در دستور کار خود قرار دهد.

 حجت الاسلام نصرالله پژمانفر در گفتگو با خبرنگار انقلاب نیوزبا اشاره به ناآرامی های اخیر و بیان خسارتهای به بار آمده گفت: کسانی که هفته گذشته در برخی نقاط کشور دست به اغتشاش و تخریب اموال عمومی زدند و مقدسات دینی را مورد توهین و هتک حرمت قرار دادند مردم عادی نبودند، صف آنها را باید از مردم جدا کرد چراکه مردم فهیم ایران برای بیان اعتراضات شان تخریبگری نمی کنند، البته باید بپذیریم که مردم عادی هم از شرایط سخت اقتصادی به ستوه آمده‌اند.

وی به ضعف دستگاه های اجرایی در زمینه حل مشکلات مردم اشاره کرد و اظهار داشت: متاسفانه ما از مردم مستضعف و طبقات ضعیف جامعه غافل شده‌ایم و این بی توجهی و غفلت نشان میدهد که ما به بیراهه رفته‌ایم.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ارزیابی ها نشان می دهد که شرایط اقتصادی کشور کاملا نامناسب است و پیکره‌ی دولت آنقدر حجیم شده است که هرچقدر درآمد داشته باشد خرج خودش میشود و چیزی اضافه نمیآید که بخواهد صرف حل مشکلات مردم کند.

وی ادامه داد: هرچند که تا الان در مورد موسسات مالی متخلف تلاش هایی انجام شده و تا حدودی مباحث مربوط به این پرونده مورد بررسی قرار گرفته است اما اقدام موثری در جهت حل مشکلات مردم و پاسخگویی به مطالبات آنان صورت نگرفته است، به همین خاطر باید با حداکثر توان و ظرفیت‌ در این راستا حرکت کرد.

این نماینده مجلس همچنین به سوءاستفاده عناصر فرصت طلب از مطالبات بحق مردم اشاره کرد و اظهار داشت: برای پیگیری مطالبات مردم باید ظرفیت نمایندگان را فعال کرد و فضایی بوجود آورد تا نمایندگان مجلس بعنوان زبان ملت، مشکلات و مسائل آنان را مطرح کنند.

وی ادامه داد: باید به این موضوع هم توجه داشت که صرفا با گفتن مشکلات و بیان کاستی ها تغییری در اصل ماجرا بوجود نمی‌آید، دولت باید نسبت به مشکلاتی که مطرح میشود حساسیت نشان دهد و بصورت شفاف این مسائل را پیگیری کرده و حل و فصل نماید.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در پاسخ به این سوال که چرا در کشور فضایی برای مردم معترض فراهم نمیشود تا مطالبات شان را بصورت قانونی بیان کنند، گفت: شاید در آینده این امکان فراهم شود که در کشور ما نیز مثل کشورهای دیگر مردم بتوانند اعتراضات شان را بصورت مسالمت آمیز بیان کنند اما فعلا شرایط برای تحقق چنین موضوعی فراهم نیست چراکه ضوابط کشور تدبیر لازم در این زمینه را پیش بینی نکرده است.

وی افزود: بهترین راه برای بیان اعتراضات همان شیوه ای است که در قانون اساسی در نظر گرفته شده یعنی مردم مشکلاتشان را به نمایندگان خود در مجلس شورای اسلامی مطرح کنند و نمایندگان مجلس مطالبات مردم را بی کم و کاست به گوش دولت و نهادهای ذیربط برسانند.

پژمانفر همچنین تصریح کرد: ارزیابی ها نشان می دهد که شرایط اقتصادی کشور کاملا نامناسب است و پیکره‌ی دولت آنقدر حجیم شده است که هرچقدر درآمد داشته باشد خرج خودش میشود و چیزی اضافه نمیآید که بخواهد صرف حل مشکلات مردم کند.

وی ادامه داد: هرچند که تا الان در مورد موسسات مالی متخلف تلاش هایی انجام شده و تا حدودی مباحث مربوط به این پرونده مورد بررسی قرار گرفته است اما اقدام موثری در جهت حل مشکلات مردم و پاسخگویی به مطالبات آنان صورت نگرفته است، به همین خاطر باید با حداکثر توان و ظرفیت‌ در این راستا حرکت کرد.

وی به سوءاستفاده عناصر فرصت طلب از مطالبات بحق مردم اشاره کرد و اظهار داشت: برای پیگیری مطالبات مردم باید ظرفیت نمایندگان را فعال کرد و فضایی به وجود آورد تا نمایندگان مجلس به عنوان زبان ملت، مشکلات و مسائل آنان را مطرح کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید به این موضوع هم توجه داشت که صرفا با گفتن مشکلات و بیان کاستی ها تغییری در اصل ماجرا به وجود نمی‌آید، دولت باید نسبت به مشکلاتی که مطرح میشود حساسیت نشان دهد و بصورت شفاف این مسائل را پیگیری کرده و حل و فصل نماید.

 وی در پاسخ به این سوال که چرا در کشور فضایی برای مردم معترض فراهم نمیشود تا مطالبات شان را بصورت قانونی بیان کنند؟ گفت: شاید در آینده این امکان فراهم شود که در کشور ما نیز مثل کشورهای دیگر مردم بتوانند اعتراضات شان را بصورت مسالمت آمیز بیان کنند اما فعلا شرایط برای تحقق چنین موضوعی فراهم نیست چراکه ضوابط کشور تدبیر لازم در این زمینه را پیش بینی نکرده است.
 


Share
* نام:
* ایمیل:
* نظر: