نسخه موبایل
www.enghelab-news .ir
پایگاه خبری تحلیلی انقلاب نیوز  
سختگیری جدی در زمینه تولید فیلم های مبتذل وجود داشته باشد
کد خبر: ٥٥٥٤٧ تاریخ انتشار: ٢٠ دي ١٣٩٦ - ٢٣:١٥
صفحه نخست » سیاسی » مطلب ویژه
شورجه:
سختگیری جدی در زمینه تولید فیلم های مبتذل وجود داشته باشد

پایگاه انقلاب نیوز: نویسنده و کارگردان با اشاره به تولید فیلم و سریال با محتواهای سخیف گفت: باید در این زمینه ها سختگیری های لازم وجود داشته باشد و برای ساخته شدن فیلم های مبتذل جدیت از خود نشان دهیم و باز برخورد نکنیم.

جمال شورجه در گفت و گو با خبرنگار انقلاب نیوز،با اشاره به اهمیت تولید سریال با محتوای فاخر اظهار داشت: این موضوع مهم است که در ساخت فیلم و سریال نیت اقتصادی و الهی و یا خدایی است اما تنها در سینما نیت اقتصادی است و فیلم ساخته می شود که مورد توجه مخاطب قرار بگیرد و درآمد به دست بیاید.

وی با اشاره به تولید فیلم و سریال با محتواهای سخیف بیان داشت: باید در این زمینه ها سختگیری های لازم وجود داشته باشد و برای ساخته شدن فیلم های مبتذل جدیت از خود نشان دهیم و باز برخورد نکنیم.

شورجه افزود: سیما باید در تولیدات و سوژه های خود دقت بیشتری کند و بیش از آن سینما باید درتولید محتوا دقت داشته باشد، چون سینما به مراتب آلوده تر است، مسئولین فرهنگی به فکر فرهنگ و بینش مردم نیستند بلکه به فکر  سرمایه دار هستند تا پول در بیاورد.
 
 نویسنده و کارگردان سینما با اشاره به توجیه برخی افراد در ساخت فیلم و سریال مبتذل بیان داشت: یک نگاهی وجود دارد که گفته می شود همه سلیقه ها و ذائفه ها نیاز به سریال و فیلم دارند، فیلم مبتذل و فرهنگی فاخر مخاطب دارد و همه اقشار جامعه نیازمند خوراک هستند و باید به فواحش و مبتذل پسندها هم خوراک دهیم در صورتی که  سینما و سیما وظیفه دارد بینش مخاطب را ارتقا دهد.

 نویسنده و کارگردان سینما گفت: در تولید آثار پلیسی می توان معارف دینی را تبلیغ کرد و در کار کودک و اجتماعی می توان نیز این کار را انجام داد که به نوع سلیقه فیلسماز بستگی دارد اما سطحی نگری و آوردن سطح مخاطب به نازل ترین سطح و تنها به خوشی و خنده مخاطب توجه کردن غفلت است که من فیلم ساز اگر بخواهم مخاطب را غافل کنم کار لغو و گناهی انجام دادم.


Share
* نام:
* ایمیل:
* نظر: