کدخبر :42441
سیاسی
تاریخ انتشار: 2016-03-14 12:03:03
پایگاه انقلاب نیوز: چه جمهوری خواهان و چه دموکرات ها با ایران انقلابی که ریشه در اسلام ناب محمدی دارد، مشکل اساسی دارند و وجود آن را در تحولات بین المللی و جهانی به هیچ وجه برنمی تابند و در این میان برجام و غیربرجام بیشتر بهانه است و بس!
به گزارش سرویس بین الملل انقلاب نیوز، رقابت های مقدماتی انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا در حالی به روزهای حساس خود نزدیک می شود که موفقیت های نسبیِ اخیر دونالد ترامپ ِجمهوری خواه به معنای ظهور دوباره جناح بیگانه هراس در سیاست های آمریکا می باشد و این در حالی است که یک قاعده نانوشته در ساختار سیاسی این کشور در زمینه سیاست خارجی وجود دارد و آن هم این که با تغییر جناح ها در ماهیت این سیاست تغییر اساسی و ماهوی رخ نمی دهد.

به عنوان مثال اخیراً اشتون کارتر، وزیر دفاع دولت باراک اوباما اعلام داشته ایران کماکان چالش بزرگ آمریکاست.وی البته به طور تلویحی ترس سران آمریکایی را از نفوذ ایران انقلابی بیان داشته است.

به نظر می رسد که چه جمهوری خواهان و چه دموکرات ها با ایران انقلابی مشکل اساسی دارند و وجود آن را در تحولات بین المللی و جهانی به هیچ وجه برنمی تابند و در این میان برجام و غیربرجام نیز تغییری در این مساله ایجاد نمی کند.

البته گویا گاف ها و تندروی های ترامپ در هفته های اخیر چنان بوده که بسیاری از سران اروپایی همچنین نظریه پردازان و استراتژیست های آمریکایی نیز نسبت به قدرت گیری او ابراز نگرانی شدیدی کرده اند تا آن جا که اخیراً نوام چامسکی گفته است: نظرسنجی‌های آمریکایی نشان می‌‎دهد که ایالات متحدۀ امریکا با فاصلۀ زیاد بزرگ‌ترین تهدید علیه صلح جهانی است و در حال حاضر مردم سراسر دنیا از نتایج مقدماتی انتخابات درون‌حزبی جمهوری‌خواهان امریکا وحشت‌زده هستند.

وی همچنین بیان داشته است : تصور ریاست جمهوری یک فرد وحشی که انگشتش بر روی دکمه‌ای قرار دارد که می‌‎تواند جهان را نابود کند و یا تصمیماتی بگیرد که تأثیرات گسترده‌ای می‌گذارند، یک چشم‌انداز بسیار ترسناک است.

با همه این مسایل آنچه مهم است این که شوی انتخاباتی آمریکایی ها نباید ما را دچار غفلت کند که فی المثل با آمدن هیلاری کلینتون و کنار رفتن خطری به نام ترامپ در حقیقت ماجرا از شدت سیاست های خصمانه آمریکا علیه ایران انقلابی می کاهد.

در واقع آنچه همچنان مایه هراس سردمداران ایالات متحده است نه انرژی هسته ای بلکه روحیه انقلابی ملت و مسئولان کشورمان است
نکته مهمی که مقام معظم رهبری نیز چندی پیش در دیدار فرماندهان نظامی به صراحت بدان اشاره داشته و خطاب به همه دنیا فرمودند:" انقلاب خمینی ادامه دارد"

بی شک راه سرافرازی و تداوم عزت ایرانی ارتباط تنگاتنگی با استقامت انقلابی دارد و در این میان رسالت دولت و مجلس آینده بسیار حساس است؛ خاصه آن که مهم ترین خطر فراروی انقلاب که در درجه اول مسئولان کشور را تهدید می کند کاهش روحیه انقلابی گری است؛ خطری که بیم نفوذ از بابت آن کاملاً جدی می نمایاند.