کدخبر :50270
سیاسی
تاریخ انتشار: 2017-09-13 10:03:58
پایگاه انقلاب نیوز: همه نگاه ها به شواری امنیت ملل است که پس کی این شورا برای نجات جان مسلمانان میانمار تشکیل جلسه خواهد داد.
به گزارش پایگاه انقلاب نیوز، هر روز تصاویر جدید و هولناکی از کشتار مسلمانان ممیانمار توسط ارتش و بوداییان افراطی این کشور در اینترنت پخش می شود. تصاویری که از زنده سوزاندن مردم بی گناه در آتش حکایت دارد.
 
حد اقل صدها روهینگیایی در روزهای اخیر قربانی خشونت ها ی بودایان افراطی و ارتش میانمار شده اند. نظامیان سعی می کنند با سوزاندن و تخریب خانه ها راه بازگشتی برای مسلمانان نگذاشته باشند.
 
ارتش به سمت روستاهای مسلمان نشین حمله می کند و به هیچ کس رحم نمی کند و مردم را به باد رگبار اسلحه خود می گیرند. در بعضی از این روستاها جنایت به حدی است که سر بریدن مسلمانان نیز مشاهده شده است.
 
تحمل این همه شکنجه، تهدید و کشتار آنقدر سخت است که آنها دل را به دریا می زنند و به دنبال راهی هستند که جان خود و خانواده خود را نجات دهند. تعداد کسانی که در این چند روزه آواره و به بنگلادش پناه آورده اند بالغ بر 150 هزار نفر است.
 
اما متاسفانه باید گفت در این مسیر صعب العبور همه به مقصد نمی رسند و افراد ناتوان و کودکان در این راه تحمل نمی کنند و جان خود را از دست می دهند. این سرنوشت کسانی است که یا باید مرگ را بپذیرند یا باید در راه بنگلادش با جان خود بازی کنند.
 
خانم سوچی رهبر حزب حاکم میانمار جایزه صلح نوبل اش را به خاطر حمایت از حقوق بشر گرفته! اما چیزی که در این کشور در حال رخ دادن است جنایت علیه مردم بی گناه است.
 
در مجله واشنگتن پست سکوت مرگبار این زن در مقابل جنایت ارتش علیه مسلمانان روهینگیا شرم آور خوانده به طوری که نهاد های حامی حقوق بشر جنایت علیه مسلمانان را اذعان کرده اند اما خبری از اقدام عملی نیست.
 
اتفاقی که افتاده واقعا وحشتناک است، عده ای با شلیک گلوله و بعضی با ضربات چاقو به قتل می رسند. مردم آواره هم  چیزی برای خوردن ندارند.
 
حالا مسلمانان جهان خواهان بیداری سران کشور های اسلامی به  ویژه کشور های عربی در برابر این فجایع هستند. غیر از اینکه برخی در سکوت هستند در خدمت این نسل کشی هستند، برخی از منابع خبری اذعان داشته اند که نظامیان میانماری توسط ارتش رژیم صهیونیستی آموزش می بینند.
 
در 10 روز گذشته 400 مسلمان دیگر نیز به قتل رسیده اند، این آمار را سازمان ملل می گوید. 20 پناهجو در حال گریز از میانمار شده اند. مسلمانان میانمار چاره ای جز این ندارند که برای نجات جان خود از چاله به چاه بروند و از روی مناطق مین گذاری شده توسط ارتش عبور کنند تا شاید جان سالم به در ببرند.
 
خانم سان سوچی به طور وقیحانه اجازه ورود امدادگران را به کشور میانمار نمی دهد و گفته که امدادگران در کشور کارهای تروریستی می کنند!

مسعود فراهانی
 
 
انتهای پیام/170