کدخبر :50698
سیاسی
تاریخ انتشار: 2017-09-21 10:54:35
پایگاه انقلاب نیوز: سوچی زنی بی رحم که جایزه صلح نوبل هم به او اعطا شده است از متهمان ردیف اول این وضع دهشتناک یک میلیون مسلمان از 53 میلیون نفری میانمار است.
به گزارش پایگاه انقلاب نیوز، صد ها هزار مسلمان روهینگیایی آواره، گرسنه و تشنه هستند و تعداد زیادی از آنها با داغ از دست دادن نزدیکان خود در راه به بنگلادش وارد می شوند. بیش از 10000 خانه سوزانده شده و اعلام شده که 3000 زن و کودک به قتل رسیده اند و بازماندگان آنها به عمق جنگل های خطرناک و صعب العبور و بنگلادش پناه آورده اند.

 

سوچی زنی بی رحم که جایزه صلح نوبل هم به او اعطا شده است از متهمان ردیف اول این وضع دهشتناک  یک میلیون مسلمان از 53 میلیون نفری میانمار است.

 

مسلمانانی که بنا به منابع خبری بدون اجازه دولت میانمار حتی اجازه خروج از این کشور و محل سکونت خود را ندارند! این یعنی همه مسلمانان باید تا آخرین نفر کشته شوند تا دولت میانمار رضایت دهد!

 

حالا شاهد آن هستیم که در کشور های مختلف اروپایی امضا کنندگان طومار علیه دولت میانمار دست به تظاهرات زده اند و اعطای جایزه صلح نوبل  به سوچی و نسل کشی در میانمار را محکوم کرده اند.

 

محمد بیگدلی کارشناس مسائل بین الملی و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در این باره گفت:سکوت در مقابل این وحشیگری ها علیه مسلمانان میانمار یعنی ادامه دادن فاجعه انسانی، اگر جلوی این اتفاق گرفته نشود و رسانه ها کاری برای میانمار نکنند نتایج بسیار فاجعه بار خواهد بود.

 

این کارشناس بین المللی اظهار داشت: کشور های عضو شورای امنیت می توانند جلوی این فاجعه را بگیرند و از این نسل کشی جلوگیری کنند. جای سوال است که چرای اعضای شورای امنیت در این باره جلسه تشکیل نمی دهند؟! مار نشان داده می دهد که از دهه 70 تا کنون حدود 1000000 نفر مسلمان مییانماری را مجبور به ترک خانه و کاشانه خود کرده است.

 

وی افزود: فرار حقوق بشر، رویکردهای مجامع بین المللی در رابطه با فجایع اینچنینی و در برابر نسل کشی مسلمانان نمونه دیگری از رفتارهای دوگانه و تناقضی مدعیان دروغین حقوق بشر است که این اتفاقت و تصمیمات از طرف دولت های غربی چیزی نیست که نتوان آن را پیش بینی کرد، چون تاریخ نشان داده فاصله حرف تا عمل انگلیس، امریکا و اسرائیل بسیار زیاد است.

 
مسعود فراهانی
 
 
انتهای پیام/170