کدخبر :50702
سیاسی
تاریخ انتشار: 2017-09-21 11:27:40
پایگاه انقلاب نیوز: ایران هم همچون همیشه سردمدار عدالت خواهی است و مردم و مسئولین در کنار هم برای این مسئله تلاش می کنند، پایان دادن به فاجعه میانمار تلاش دیپلماسی را می طلبد و با تشکیل جبهه واحد در جهان اسلام است که می توان با این قضیه بی رحمانه مقابله کرد.
به گزارش پایگاه انقلاب نیوز، ارتشی که اجازه نمی دهد مردم میانمار از خانه هایی که در حال آتش گرفتن است بیرون بیایند. جنایات وحشیانه ارتش میانمار زخم کهنه ای است که دهه هفتاد و هشتاد شمسی زده شده بود و در آن سال ها نیز این اتفاق افتاده بود. این زخم امروز عمیق تر و پیچیده تر و همچنین سیاسی تر شده است.

 

سیاستی که بنا دارد با نسل کشی مسلمانان آنها را از بین ببرد و جنایت هایش را با بهانه مبارزه با تروریسم توجیه کند. دلیل اصلی این جنایت علیه مسلمانان میانمار ریشه دار بودن این قوم و فعالیت های اقتصادی آنها است که با تجارت  با کشور های مسلمان به اسلام گرویده شده اند.

 

حالا دولت اینکشور می خواهد توسط ارتش این قوم از این سرزمین آبا و اجدادی خود بروند آن هم با توسل به زور و خونریزی! وحشی گری این ارتش نشات گرفته از آموزش های رژیم کودک کشی است که قصاوت را به حد اعلا رسانده است. این رژیم، رژیم صهیونیستی است که هرجا کشتار در جهان باشد جای دستان خون آلود آن بر گلوی مظلومان دیده می شود.

 

همه این اقدامات دست به دست هم داده تا تصاویر غم انگیزی ااز زندگی سخت مسلمانان میانمار درست کند. تصاویری که در شبکه های اجتماعی می چرخد و قطعا به دست اعضای سازمان ملل و نهاد های حقوق بشری نیز می رسد.

 

تنها اقدام سازمان ملل در برابر این فاجعه فقط محکوم کردن آن بوده! محکومیتی که نتوانسته انتظارات جهانی و مردم میانمار را برآورده کند. سکوت سازمان ملل و کشور های صاحب نفوذ از جمله امریکا که همیشه مدعی حقوق بشر بوده آتش جنایات میانمار را شعله ور تر کرده.

 

از نفر اول میانمار که برنده جایزه صلح نوبل بوده اقدامی دیده نمی شود. با معرفی سوچی به عنوان حامی حقوق بشر و بردن جایزه نوبل ناخودآگاه به یاد جایزه هایی می افتیم که سابقا به خونخوارهایی اعطا شده که خون هزاران زن، کودک و غیر نظامی از دستشان می چکد.

 

نخست وزیران رژیم صهیونیستی و روءسای جمهور امریکا از جمله این افرادی هستند که با تمام فضاحت به عنوان حامی حقوق بشر معرفی شده اند و جایزه صلح نوبل را دریافت کرده اند. در مقابل سکوت نهاد های حقوق بشری تنها راه امید راه پیمایی های کشور های مسلمان است که از این طریق بتوانند به سازمان ملل فشار وارد کنند.

 

ایران هم همچون همیشه سردمدار عدالت خواهی است و مردم و مسئولین در کنار هم برای این مسئله تلاش می کنند. پایان دادن به فاجعه میانمار تلاش دیپلماسی را می طلبد و با تشکیل جبهه واحد در جهان اسلام است که می توان با این قضیه بی رحمانه مقابله کرد.

 

مسعود فراهانی

انتهای پیام /170