کدخبر :56965
سیاسی
تاریخ انتشار: 2018-01-30 06:24:13
پایگاه انقلاب نیوز: عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اهمیت نماز در اسلام و لزوم ترویج آن در جامعه گفت: وقتی نماز در جامعه کم رنگ شود بدون شک آسیب های اجتماعی افزایش می یابد و بهترین راهکار برای مقابله با آسیب ها توجه به اقامه نماز است.
آیت الله علی اسلامی در گفت و گو با خبرنگار انقلاب نیوز،با اشاره به معضلات اجتماعی و بالا رفتن سن ازدواج اظهار داشت: امروز شاهد کاهش ازدواج و بالا رفتن طلاق هستیم که ناشی از بی توجهی به آسیب های فضاهای مجازی غیر اخلاقی و دوری از امور دینی و نماز است.

وی با اشاره به لزوم ترویج دین در جامعه افزود: مشکلات اخلاقی در جوامع غربی ناشی از دور شدن از مسائل دینی و الهی است و هر چقدر جوامع از انسانیت و امور دینی دور می شوند آسیب هایشان بیشتر است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به لزوم مقابله با برنامه های دشمن علیه کشورمان گفت: نفوذ دشمنان فرصت طلب در قالب دوست می تواند روند تداوم انقلاب را دچار خدشه کرده و سرعت آن را بگیرد، باید مراقب باشیم و آن را جدی بگیریم.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه غرب امروز دچار فساد، فحشا و منکر عجیبی شده که  قادر به مدیریت آن نیست، افزود: کشورهای غربی از نظر فرهنگی هر روز وضعیت بدتری پیدا می کنند و در اصل مطالبه امروز غرب مسائل اخلاقی است.

اسلامی با اشاره به اهمیت نماز در اسلام و لزوم ترویج آن در جامعه گفت: وقتی نماز در جامعه کم رنگ شود بدون شک آسیب های اجتماعی افزایش می یابد و بهترین راهکار برای مقابله با آسیب ها توجه به اقامه نماز است.

وی با تاکید بر لزوم آموزش نماز از سنین کودکی به فرزندان ابراز داشت: باید والدین با فرزندان صحبت کرده و در عمل هم با اقامه نماز در منزل مروج این فرهنگ باشند و اجازه دهند کودکان با دیدن اعمال و رفتار آنها به این مهم فریضه الهی نزدیک شوند.