کدخبر :57279
سیاسی
تاریخ انتشار: 2018-02-07 22:18:06
پایگاه انقلاب نیوز: دشمنان ایران هر چند وقت یکیار به بهانه های مختلف حجاب را باعث سلب آزادی زنان در ایران میداند و آن را مورد نقد قرار میدهد دقیقا در همان رسانه هایی که زنان بدون حجاب آن بارها نه تنها از نداشت آزادی بلکه به خاطر سوء استفاده جنسی که از آنها می شود گلایه و شکایت می کنند.
به گزارش پایگاه انقلاب نیوز،این روزها داستان دختران انقلاب که عده معدودی که فریب  فراخوان های رسانه های بیگانه را خورده بودند اقدام به برداشتن روسری کردند که البته به دلیل عدم استقبال از این مسئله اتفاق خاصی هم پیش نیامد اما نکته ای که قابل توجه است این است که چرا همواره ضد انقلاب برای دفاع از حقوق زنان فقط به مسئله حجاب می پرداز و چرا از نظر آنها بزرگترین ظلم به زنان حجاب است و تنها هدفش برای آزادی زنان را در برهه های مختلف کشف حجاب میداند.

تاریخ این رسانه ها را که نگاه کنیم متوجه می شویم به مسئله حجاب زنان بسیار حساس هستند و از هر راهی تلاش می کنند که حجاب زنان ایران برداشته شود و این مسئله را نیز در غالب آزادی ها و حقوق زنان مطرح  می کنند.
 
حجاب مختص اسلام نیست

حجاب از مهمترین نمادهای اسلامی است و یک حق برای زن مسلمان محسوب می‌شود.حجاب مختص دین اسلام هم نیست که گفته شد مشکل ضد انقلاب تنها با اسلام است بلکه باید گفت مشکل ضد انقلاب با زنان و انسانیت زنان است.

در ایران زمان زردشت و قبل و بعد از آن، زنان ايراني حجابي كامل داشته‌اند. برابر متون تاريخي، در همه آن زمان‏ها پوشاندن موي سر و داشتن لباس بلند، شلوار و چادر رايج بوده است. زنان هر چند با آزادي در محيط بيرون خانه رفت و آمد مي‏كردند و هم‌پاي مردان به كار مي‏پرداختند، ولي اين امور با حجاب كامل و پرهيز شديد از اختلاط‌هاي فسادانگيز همراه بوده است.

همه مورخان از حجاب سخت زنان يهودي سخن گفته ‏اند ، قانون سخت حجاب زنان يهودي، به اعتراف مورخان، غير قابل انكار است. اصلي‏ترين كتاب فقهي يهوديان كه تلمود نام دارد، بر لزوم پوشاندن سر از نامحرمان، لزوم سكوت زن و پرهيز از هرگونه آرايش براي ديگر مردها، پرهيز از نگاه زن به مردان بيگانه، اجتناب از نگاه مرد به زنان نامحرم‏ و لزوم پرهيز از هر امر تحريك‏آميز، تأكيد شده است.گفت‏وگوي علني ميان ذكور و اِناث، از سوي فقهاي دين ممنوع شده است. هر چند اين مقدار از ممنوعيت ممكن است از فرهنگ زمان يا مكان در فقه يهوديت تأثير گرفته باشد.
 
 

در آيين مسيحيت، پوشش اهميت زيادي داشته و زنان معتقد به حضرت مسيح(ع) مي‌كوشيدند مانند حضرت مريم موي خود را بپوشانند و باحجاب وارد جامعه شوند. نقاشان مسيحي‌ ـ به خصوص نقاشان قديمي‌تر‌ ـ تصوير حضرت مريم  را با پوشش و حجاب كامل مي‌كشيدند‌. همچنين از گذشته تا زمان حاضر زنان راهبه و قديس، يكي از كامل‌ترين حجاب‌ها را انتخاب كرده‌اند‌. اين امر نشان مي‌دهد كه از نظر آنان‌، داشتن حجاب‌، به دين‌داري نزديك‌تر و در پيشگاه خدا پسنديده‌تر است.
 

 
مسيحيت، نه تنها احكام شريعت يهود در مورد حجاب را تغيير نداد، بلكه قوانين شديد آن را استمرار بخشيد و در برخي موارد، گام را فراتر نهاد و با سخت‏گيري بيشتري، وجوب حجاب را مطرح ساخت؛ زيرا در شريعت يهود، تشكيل خانواده و ازدواج امري مقدس شمرده مي‏شد و طبق نوشته ويل دورانت، در سن بيست سالگي اجباري بود.

حجاب به خاطر حفظ شان زن

با توجه به این نکات می توان متوجه شد که همه ادیان اللهی  بر پوشیدگی زنان به دلیل شان و بزرگی زنان تاکید داشتند نه برای محدود کردن زنان.

از طرفی با وجود این که هنوز آنطور که باید و شاید به همه دغدغه های زنان در جامعه پرداخته نشده است اما می توان به صراحت اعلام کرد که وضعیت زنان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بسیار بهتر شده است و حضور زنان در اجتماع، دانشگاه ، مشاغل مختلف بسیار گسترده تر شده است.

اما ضد انقلاب همواره مسئله حجاب را مورد هدف قرار می دهد با یک نگاه ساده هم می توان متوجه شد که هدف این رسانه ها دلسوزی و آزادی زنان نیست و بزرگترین هدف آنان ای ن است که با مشغول کردن زنان به جسم و استفاده از ابزار جسمی از پیشرفت هایی که می توانند داشته باشند باز بمانند.

بدون شك جايگاه شخصيت فردي و اجتماعي زنان در ايران قبل و بعد از انقلاب اسلامي را نمي‌توان يكسان برشمرد. آمارها نشان مي‌دهد زنان جامعه اسلامي در ايران بعد از به‌وقوع پيوستن تحول عظيم انقلاب شكوهمند اسلامي حضورشان در جامعه در شاخص‌هاي مختلف پررنگ‌تر شده است تا جايي كه به گفته كارشناسان امور اجتماعي در دوران بعد از پيروزي انقلاب سال 57، زنان توانسته‌اند در پست‌ها و مقام‌هاي والايي به انجام فعاليت‌هاي اجتماعي و سياسي بپردازند و در اين زمينه‌ها رشد چشمگيري داشته باشند.
 
 
حجاب عامل گرایش زنان غرب به اسلام

اگر چه با توجه با تبيلغات منفي و همه جانبه غرب عليه اسلام و فرهنگ اسلامي، بسياري از مردان و زنان غربي در ذهن خود، تصوير ترسناك و خطرناكي در ذهن خود ايجاد كرده‌اند، لكن در كنار تمام تبيلغات منفي غرب، روند گرايش و تمايل مردان به خصوص زنان غربي به اسلام و علي الخصوص به مسئله حجاب غير قابل انكار است به شكلي كه بر اساس آمار مختلف، اسلام نسبت به ديگر اديان در غرب رو به گسترش است و بيش از 150 درصد، افزايش يافته است.
 
 

پروفسور "مادلين زيلفي" استاد تاریخ خاورمیانه در دانشگاه مریلند درباره افزايش رروند تمايل قشر تحصيلكرده زنان در دانشگاه‌هاي آمريكايي مي‌گويد: سرعت این روند مرا کنجکاو کرده است، من بارها این موضوع را در دانشکده دیده‌ام که اسلام به دختران هویت بخشیده است، اکنون دختران مسلمان با انگیزه قویتری در دین اسلام تحقیق می‌کنند و نسبت به اعتقاداتشان جدیت بیشتری دارند.
منحرف کردن حقوق زنان به مسئله حجاب و بیان این مسئله که تنها نداشتن حجاب آزادی برای زنان به ارمغان می آورد برنامه طرح ریزی شده ای است که در برهه های مختلف از سوی دشمنان مطرح می شود و متاسفانه برخی زنان و دختران  ساده انگارانه باورمی کنند که غرب و رسانه های ضد کشور دلسوز آنها هستند.

باید به این نکته توجه داشت که چرا دشمن از حجاب زنان ترس دارد و به دنبال برهنگی زنان یک جامعه است يكي از راهبردهاي مهم غرب در مبارزه با فرهنگ معنوي اسلام كه امروزه در سرتاسر دنيا خواهان پيدا كرده است مبارزه با حجاب است، چنانچه حتي حجاب هاي حداقلي شهروندان مسلمان خود با يك روسري را هم بر نمي تابند .

به گفته مقام رهبري: «آنها با همه چيز كنار مي آيند، جز با دو، سه چيز؛ يكي از آنها و شايد مهم ترينش حفظ اين حالت حفاظ منضبط ميان دو جنس زن و مرد است؛ يعني خويشتن داري در مقابل چيزي كه به آن آزادي جنسي گفته مي شود. در مقابل اين، به شدت سرسختند؛ هر كار ديگري بكنند، مهم نيست، اما اين از لحاظ ارزشي غلط است؛ عكسش درست است. ما از دنياي غرب كه آمدند زن بشري را در طول دوره هاي گذشته تا امروز اين قدر مورد تحقير قرار دادند، طلبكاريم . شما خيال كرده ايد كه اگر ما چادر را كنار گذاشتيم، فرضاً آن مقنعه كذايي و آن لباس هاي «و ليضربن بخمرهن علي جيوبهن» و همان هايي را كه در قرآن هست، درست كرديم، دست از سر ما برمي دارند؟ نه، آنها به اين چيزها قانع نيستند؛ آنها مي خواهند همان فرهنگ منحوس خودشان عيناً اينجا عمل بشود؛ مثل زمان شاه كه عمل مي شد.
 

در جامعه ایران زنان آزادانه می توانند در چهار چوب رعایت حجاب در همه زمینه هایی که لازم است حضور داشته باشند و تا به امروز  حجاب مانع حضور هیچ زنی در فعالیت های اجتماعی نشده است بلکه این حجاب فرصت بهتری نیز برای حضور زنان فراهم کرده است تا به جای اینکه به زن نگاه مادی و جسمی وجود داشته باشد زن را به عنوان یک فرد فعال و دارای اندیشه علمی و تخصصی در جامعه بپذیرند مسئله ای که زنان در غرب سالهاست به دنبال آن هستند، به همین خاطر خود حجاب یکی از عوامل گرایش زنان غربی به اسلام شده است.