کدخبر :57784
سیاسی
تاریخ انتشار: 2018-02-15 22:09:18
پایگاه انقلاب نیوز: امام جمعه موقت تهران گفت: شهیدان دفاع مقدس ولایتی بودند.
به گزارش پایگاه انقلاب نیوز، آیت الله سید احمد خاتمی شامگاه پنج شنبه در یادواره شهدای صفادشت با بیان این که شهیدان دفاع مقدس ولایتی بودند، گفت: مجلس بزرگداشت شهدا برای امروز است، کم تر شهیدی در وصیت نامه خود ننوشته که امام را تنها نگذارید.

امام جمعه موقت تهران افزود: همه شهدا در مسیر ولایت بودند، مجلس بزرگداشت شهدا، مجلس بیعت با آرمان های شهدا است، این مجالس برای بیعت با شهدا است.

وی سپس صفادشت را منطقه ای ولایی خواند و اظهار داشت: از برکات این منطقه علاقه مندی و وحدت امامان جمعه است که پدیده مبارکی است که امام جمعه های ولایی در این منطقه حضور دارند.

خاتمی افزود: مجالس شهدا مجالس وحدت است و همه سلیقه ها در این مجلس حضور پیدا می کنند چرا که شهدا به همه اقشار  تعلق دارند.

وی در ادامه با بیان این که شهدا در عرصه شهادت دارای آموزگار هستند گفت: اینها از یک مرکز الگو برداشته اند و آن مرکز فاطمه(س) است.

خاتمی گفت: حضرت زهرا(س) با این که۱۸ بهار بیشتر زندگی نکرد اما این ۱۸ بهار قسمتی متعلق به دوران کودکی ایشان و ۹ سال زندگی خانوادگی که دوره دوم است و دوره سوم نیز شامل ۷۵ روز یا ۹۵ روز پس از پیامبر(ص) بوده است که این ۹۵ روز ایشان مصیبت های زیادی را تحمل کردند.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه اظهار داشت: شهدا دست آموز مکتب حضرت فاطمه هستند او که هم خود شهیده شد و هم مادر شهید شد.

خاتمی با اشاره به این که شهادت حضرت فاطمه دارای یک محور است و آن محور ولایت می باشد، افزود: شهادت قیمتی است، قبل از سیدالشهدا و بعد از ایشان شهیدانی داشتیم اما شهیدان کربلا همچون خورشید می درخشند و دلیل آن ولایتی بودن آنها است، همچون کودک ۱۱ ماهه کربلایی و پیرمرد کربلایی که الگوی شهدا هستند.

وی گفت: امروز باید ببینیم که خط ولایت کدام است و اگر بخواهیم بدانیم که چگونه باید در خط ولایت قرار بگیریم  باید ۴ نکته را بدانیم.

امام جمعه موقت تهران بیان داشت: نکته اول که از مسائل روز است حفظ نظام اسلامی است که خط ولایت و امام است و تمام تلاش امام و مقام معظم رهبری این بوده است که نظام اسلامی آسیب نبیند، تردید نکنید که دشمنان شما و در راس آن ها آمریکا به دنبال براندازی نظام هستند و به صراحت نیز اعلام کرده اند.

مهر