کدخبر :57833
سیاسی
تاریخ انتشار: 2018-02-16 20:14:33
پایگاه انقلاب نیوز: امام جمعه پردیسان قم گفت: اگر مواظب بهترین دولت نباشید منحرف می‌شود؛ اکنون همه اپوزیسیون شده‌اند، مردم باید مطالبه گری داشته باشند تا عدالت در جامعه اجرا شود.
به گزارش پایگاه انقلاب نیوز، حجت الاسلام والمسلمین سید صمصام الدین قوامی در خطبه های نماز جمعه پردیسان قم با اشاره به موضوعات اخیر جامعه از جمله مسئله دختران خیابان انقلاب با بیان این که تبرج به معنای آشکار سازی است، اظهار داشت: مرد چشم چران و زن ظاهر ساز است و به همین جهت «خداوند در قرآن خطاب به مرد، می فرماید مواظب چشمت باش و به زن می گوید تو هم سعی کن خودنمایی نکنی»

وی افزود: وقتی وارد یک شهر بشویم ابتدا برج های آن شهر به چشم می آیند و این یعنی تبرج در چشم آمدن بنابراین خانم‌هایی که دچار مشکل هستند، می‌خواهند در چشم باشند و تبرج کنند.

برگشت به جاهلیت گناه است

امام جمعه پردیسان تبرج را برای جاهلیت دانست نه مدنیت و افزود: هر جا که تمدن بیاید، تبرج نیست؛ آن هایی که روسری را بر سر چوب می گذارند به زمان جاهلیت عودت می‌کنند و می‌گویند می‌خواهیم مثل زمان شاه باشیم، یعنی به جاهلیت بر می گردند و به معنای تعرب بعد از هجرت است که یکی از گناهان کبیره می باشد.

وی با بیان این که جاهلیت جدید خطرناک تر از جاهلیت قدیم است، افزود: امروز تبرج غرب مساوی با همان تبرج قدیم یا جاهلیت اول است بنابراین باید ارزش بدانیم تا مبادا با زیرکی ما را به سمت جاهلیت مدرن برگردانند.

حجت الاسلام قوامی گفت: امروزه قدرت‌ها جهان را با ثروت، رسانه و اسلحه به آشوب می‌کشند یعنی ابتدا خراب می‌کنند و بعد می‌گویند باید بازسازی کنیم زیرا خراب کردن به نفع آن‌ها است و در این میان اسلحه هایشان به فروش می رسد و در ادامه برای بازسازی اعلام آمادگی می کنند.

عدالت زیبنده‌ی یک نظام اسلامی است

وی " عدالت" را مهمترین مسئله دانست که پیامبر(ص) می فرمودند «مأموریت من عدالت است» و امیرالمومنین (ع) نیز به دلیل عدالت به شهادت رسید و در ادامه افزود: در کشورهای پیشرفته افرادی هستند که از شدت فقر ، غذای خود را از سطل زباله تهیه می کنند. اما آیا در ایران چنین مواردی وجود دارد؟

امام جمعه پردیسان با اشاره به سخن رهبر معظم انقلاب مبنی بر این که نسبت به عدالت کم کاری شده است، گفت: وضعیت دلار، سکه، ارز و فقرا را در جامعه ببینید، البته که تلاش هایی صورت می گیرد اما عدالت زیبنده‌ی یک نظام اسلامی است در صورتی که در جهان عدالت وجود ندارد.

وی با تأکید بر این که ما معتقدیم عدالت کامل زمان حکومت عدل مهدوی است، بیان داشت: جهان در انتظار عدالت و عدالت در انتظار مهدی است، در این که امام ما عادل است هیچ شکی نداریم و دغدغه‌ی این موضوع را هم دارد در عین حالی که مردم هم عدالت می خواهند.

وی بیان داشت: ملت ایران با این که در فشار تحریم های اقتصادی قرار دارند اما در 22 بهمن زلزله بر پا کردند و در خیابان ها سیلی از جمعیت به راه انداختند که این جمعیت دشمن را دچار ترس و وحشت کرد.

وی ادامه داد: دشمن هر چند از توانمندی دفاعی ترسی نداشته باشد اما از اجتماعات مردم ایران می ترسد بنابراین نقشه هایش را در این جهت برنامه ریزی می کند تا مردم را از صحنه بیرون کند.

وی با تأکید بر این که انقلاب جرقه نیست،‌ بلکه یک جریان است که همیشه در خیابان انقلاب جاری است، افزود: رودخانه خیابان انقلاب چهل سال جاری است و این مردم ابران فداکار هستند.

جریان رودخانه خیابان انقلاب 40 سال است

وی افزود: ملت ایران به خاطر نان و گوشت انقلاب خود را نمی فروشند اما در این میان جای سوال است دولت و مجلسی که آرای مردم را به دست می‌آورد و همچنین قوه‌ی قضائیه چه وظیفه‌ای دارند؟

وی خطاب به مردم بیان داشت: اگر مواظب بهترین دولت نباشید منحرف می‌شود؛ دولت قبل، دولت عدالت بود تا جایی که هنوز سهام عدالت و یارانه اش را به حساب مردم می ریزند و برخی از مردم در مسکن مهر آن سکونت دارند اما اکنون همه اپوزیسیون شده‌اند، مردم باید مطالبه گری داشته باشند تا عدالت در جامعه اجرا شود.

وی با بیان این که اکنون حدود 15 هزار طلبه در پردیسان سکونت دارند و شهریه طلبه ها مبلغ ناچیزی است، بیان داشت: برخی مناطق پردیسان همانند حلبی آباد است، مسئولین باید در حل مشکلات مردم را تلاش داشته باشند، بلوار امام علی در پردیسان باید تکمیل شود اما نباید حل مشکلات به گونه ای باشد که مردم احساس تبعیض کنند.