کدخبر :58924
سیاسی
تاریخ انتشار: 2018-03-01 00:18:17
پایگاه انقلاب نیوز: چه زیباست که روز وفات خانم ام البنین(س) را روز تجلیل از مادران و همسران فداکار شهدا نامگذاری شده است چه کسی می فهمد فداکاری و ادب مادر علمدار کربلا قمر بنی هاشم را.
به گزارش پایگاه انقلاب نیوز، وقتی از شهید و شهادت حرف میزنیم وقتی از شجاعت و مظلومیت آنها حرف می زنیم وقتی مقام شهید را می بینیم  و غبطه می خوریم گاهی فراموش می کنیم پشت همه این مردانگی ها و بزرگی ها یک مادر و یک همسری است که شاید فداکارتر از این مرد میدان رزم و جهاد که حالا نام زیبای شهید را دارد بوده، مادری که شیره جانش را داده و تمام جوانیش را پای جوانش ریخته و حالا این دسته گل را با تمام وجود تقدیم امنیت من و تو کرده و تقدیم اسلام کرده و یک همسر که  از خوشبختی اش گذشته و مرد زندگیش را از زیر قرآن رد کرده و کاسه آب پشت سرش ریخته و حالا این مرد مهمان سفره ارباب است.

حالا مادری مانده و همسری که هیچ کسی دردش را نمی فهمد مادری که گاهی دور از چشم همه، لباس های جگر گوشه اش را در گوشه کمد می بوید و می بوسد و اشکهایش ردی می شود روی آن لباس ها و همسری که ساعت ها با قاب عکس روی دیوار درد دل می کند و این مادر و همسر گاهی در میان هیاهو های دنیا امروز فراموش می شوند. بد نیست گاهی به لبخندهایشان نگاه کنیم تلخی غریبی پشت سر این لبخند ها است اگر بفهمیم...

و چه زیباست که روز وفات خانم ام البنین(س) را روز تجلیل از این مادران و همسران فداکار نامگذاری شده است چه کسی می فهمد فداکاری و ادب مادر علمدار کربلا قمر بنی هاشم را؟ کدام یک می توانیم ادعا کنیم  که درک می کنیم  گوشه ای از غم ام البنین(س) مادر یل کربلا و مادر برادر حسین بن الزهرا (ع) از غم شهادت فرزندش حسین را...  آری حسین... فرزند و زاده  سیده زنان اهل بهشت آن روز و در همه روزها جگر گوشه ام البنین(س) بود و مادر شهدای کربلا ، آری مادر قمر بنی هاشم  مادر همه پسران علی(ع) در کربلا بود مادری که غم شهادت حسین بن الزهرا(ع) برایش از داغ چهار یل زاده خودش غم بار تر بود

گاهی در کنار همه توسل ها به شهدا گوشه چادر مادران شهدا و همسران شهدا را گرفته و به سیده زنان اهل بهشت و به مادر قمر بنی هاشم متوسل شویم و به یاد گفته  امام سفرکرده مان که فرمود از دامن زن مرد به معراج رود از این دو مادر بهشتی بخواهیم که شفیع ما باشند و سایه غیرت و مردانگی شهدا را از سر دختران و مادران سرزمینمان کم نکنند که همه آسایشمان را مدیونشان هستیم.

مرضیه مهدیلو