کدخبر :59158
سیاسی
تاریخ انتشار: 2018-03-12 19:33:15
کارشناس مسائل سیاسی گفت‌: جبهه متحد استکبار و ارتجاع منطقه در میادین مختلف از تفکر انقلاب اسلامی و مقاومت شکست خورده و این بار تلاش کردند با تغییر صحنه نبرد از عراق و سوریه به یمن مظلوم فشار مضاعفی وارد نمایند تا شاید بدین وسیله آلامی برای شکم بارگان آل سعود فراهم کنند.‌
سیدرضا صدرالحسینی در گفت‌و‌گو با خبرنگار انقلاب نیوز، با اشاره به اقدامات رژیم آل سعود علیه ملت مظلوم یمن اظهار داشت: بیش از ۱۰۵۰روز است که بمب‌افکن‌های متجاوز عربستان این سرزمین فقیر و بی‌پناه را در می‌نوردند و زیرو رو می‌کند.

وی افزود: با بررسی دقیق روند پرونده انقلاب یمن و حرکت‌های استقلال‌طلبانه مردم این کشور و تلاش جبهه استکبار و دنباله‌های آنان در منطقه و بالاخص عربستان که در بیش از۳۰سال گذشته کشور مظلوم و فقیر یمن را مستعمره نموده بود و از همه منابع انسانی، اقتصادی، طبیعی و سیاسی این کشور بهره‌کشی می‌کرد با تمام قوا در مقابل این انقلاب ایستادگی کردند.

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به لزوم حمایت ملت ایران از مردم بی گناه یمن ابراز داشت: همکاری و رساندن کمک‌های بشر دوستانه به آنان کوچکترین احترامی است که می‌توان برای آنان انجام داد اما متاسفانه ایران متهم به ارسال کمک‌های نظامی به این کشور شده است و در شرایط محاصره همه جانبه اتهام ارسال موشک به یمن، به ایران زده می‌شود.

صدرالحسینی بیان داشت: جبهه متحد استکبار و ارتجاع منطقه در میادین مختلف از تفکر انقلاب اسلامی و مقاومت شکست خورده و این بار تلاش کردند با تغییر صحنه نبرد از عراق و سوریه به یمن مظلوم فشار مضاعفی وارد نمایند تا شاید بدین وسیله آلامی برای شکم بارگان آل سعود فراهم کنند.‌
 
استاد دانشگاه با بیان اینکه بیش از نیمی از جمعیت یمن آواره شده و نیازمند حمایت و پشتیبانی هستند، ادامه داد: در طول این ایام جمعیت ۲۵میلیونی یمن چنان دچار آسیب شده است که سازمان‌های بین‌المللی و حقوق بشری نیز به دفاع از مردم این کشور بیانیه‌هایی صادر نموده است.

وی گفت: تعداد زیادی از کودکان این کشور دچار سوء تغذیه شده و بیش از یک میلیون نفر از مردم این کشور دست به گریبان بیماری‌هایی همچون وبا و دیفتری می‌باشند.

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: در چنین شرایطی کمک به مردم یمن از جانب عربستان و حامیان بین‌المللی او و محاصره زمینی و دریایی و هوایی این کشور در کنار سکوت خبری رسانه‌های مطرح دنیا ظلم را بر این کشور و مردمش مضاعف نموده است.

صدرالحسینی اظهار داشت: از هفته‌های گذشته که انگلیس آستین خویش را برای حضور در پرونده یمن بالا زد، تعدادی از تحلیل گران و پژوهشگران مسائل منطقه‌ای پیش‌بینی کردند که توطئه جدیدی در راه است و مکر انگلیسی وارد میدان شده است تا موازنه قدرت در یمن را به نفع عربستان و حامیان او بر هم بزند.

استاد دانشگاه افزود: قطعنامه اخیر شورای امنیت سازمان ملل که به همت انگلیس تهیه شده بود این پیش‌بینی را به واقعیت رساند و مشخص شد انگلیس زبان گویای آمریکا و عربستان است.

وی گفت: عربستان به نمایندگی از شکست خوردگان صحنه‌های تروریستی می‌خواهد از جمهوری اسلامی ایران در یمن انتقام بگیرد تا شاید بتواند جبران شکست‌های داعش و عربستان در عراق و سوریه بگیرد.