کدخبر :59159
سیاسی
تاریخ انتشار: 2018-03-12 19:36:03
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه دولت باید نظارت لازم به بازار داشته باشد، گفت: دولت در این زمینه باید جلساتی با اصناف برگزار کرده و بر قیمت ها نظارت جدی وجود داشته باشد، قیمت گذاری ها واقع بینانه و به دور از سر و صدا باشد و به کسی فشار وارد نشود.
حجت الاسلام و المسلمین سید محمد غروی در گفت وگو با خبرنگار انقلاب نیوز،با اشاره به لزوم توجه دولت به بازار عید اظهار داشت: دولت باید نیروهای خود را بسیج کرده و نظارت کلی بر بازار داشته باشد و به گونه ای اقدام کند که به فروشنده و خریدار فشار وارد نشود.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی افزود: کسبه و فروشنده ها در رکود به سر می برند و نزدیک شب عید است و باید واقع بینانه با مسائل برخورد شود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بیان داشت: نباید به مشتری اجحاف شود و فشارهای غیر متعارف وارد شود تا فروشنده دچار مشکل شود و باید تعادل حفظ شود.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه دولت باید نظارت لازم به بازار داشته باشد، ادامه داد: دولت در این زمینه باید جلساتی با اصناف برگزار کرده و بر قیمت ها نظارت جدی وجود داشته باشد، قیمت گذاری ها واقع بینانه و به دور از سر و صدا باشد و به کسی فشار وارد نشود.

غروی تصریح کرد: تصمیماتی گرفته نشود که برای برخی اجناس بازار سیاه درست شود، گاهی دولت دست به کاری می گذارد که سبب ایجاد بازار سیاه می شود و دلال ها از این بازارها سو استفاده می کنند.