کدخبر :59163
سیاسی
تاریخ انتشار: 2018-03-12 19:40:00
عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه اگر هوای نفس را کنترل کنیم در عدالت فردی و اجتماعی موفق می شویم، گفت: اگر هوای نفس را مهار و سرکوب نکنیم از جهاد اکبر شکست می خوریم و عدالتی که ایده آل امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری محقق نمی شود.

آیت الله احمد بهشتی درگفت و گو باخبرنگار انقلاب نیوز،با اشاره به اهمیت اجرای عدالت در کشور اظهار داشت: منظور مقام معظم رهبری این نبود که عدالت به صورت مطلق نیست بلکه منظور ایشان این بود که آن گونه که انتظار داشتیم تحقق پیدا نکرد.

استاد حوزه علمیه تصریح کرد: هوای نفس دشمن سرسخت و بزرگی است که در هر انسانی وجود دارد و مبارزه با هوای نفس بسیار سخت است که رسول خدا آن را جهاد اکبر نامید.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: مبارزه با دشمن در میدان جنگ جهاد اصغر است و مبارزه با جهاد نفسانی جهاد اکبر است، هوای نفس در وجود هر انسانی است و افرادی که در جهاد اکبر موفق باشند هوای نفس را سرکوب می کنند.

بهشتی با بیان اینکه اگر هوای نفس را کنترل کنیم در عدالت فردی و اجتماعی موفق می شویم، ابراز داشت: اگر هوای نفس را مهار و سرکوب نکنیم از جهاد اکبر شکست می خوریم و عدالتی که ایده آل امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری محقق نمی شود.

وی هوای نفس را عامل سقوط انسان عنوان کرد و گفت: باید در مسئله جهاد اکبر و مبارزه با هوای نفس بیشتر دقت کنیم و اگر کسی در مبارزه باهوای نفس تسلیم نشد باید به مُر قانون عمل شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به جایگاه عدالت در اسلام ادامه داد: باید در برابر فساد و محاکمه مفسدان علوی عمل کنیم تا عدالت ایده آل محقق شود.