کدخبر :59169
سیاسی
تاریخ انتشار: 2018-03-05 19:48:32
جمعی از طلاب و روحانیون و اقشار مختلف مردم در اعتراض به سفر وزیر امور خارجه فرانسه به کشورمان در قم تجمع کردند.
به گزارش پایگاه انقلاب نیوز، جمعی از طلاب و روحانیون و اقشار مختلف مردم در اعتراض به سفر تحقیر آمیز وزیر امور خارجه به کشورمان در گلزار شهدا تجمع کردند.
 
در این مراسم طلاب وروحانیون در اعتراض به حضور وزیر خارجه فرانسه به کشورمان تجمع کردند و شعارهایی همچون مرگ بر آمریکا، مرگ بر انگلیس، مرگ بر فرانسه، موشکی و منطقه خطوط قرمز ماست، فرانسه بی ریشه جمهوری اسلامی مستعمره نمی شه، فرانسه بی ریشه درمورد موشکی مذاکره نمیشه، فرانسه خجالت پشتیبان خیانت سردادند.
 
لبخند مسئولین نثار خارجی ها و اخم شان برای ملت است

حجت الاسلام قاسم روانبخش عضو هیئت علمی موسسه امام خمینی(ره) در این مراسم اظهار داشت: جای تأسف است که برخی از مسئولین به جای تکیه به ملت به بیگانه تکیه زده و به جای لبخند به ملت به منتقدان توهین می‌کند و لبخندهایشان نثار خارجی‌ها می‌شود.

وی ابراز داشت: وزیر خارجه در برابر رئیس جمهور کشورمان به صورت ناشایستی حضور پیدا کرد  که بی احترامی به کشورمان است، نباید اجازه دادوزیر خارجه فرانسه به کشورمان توهین کند.

عضو هیئت علمی موسسه امام خمینی (ره) تصریح کرد: چرا در برابر توهین‌هایی که علیه کشورمان صورت می‌گیرد اقدامی انجام نمی‌شود، متاسفانه سیستم سیاست خارجی دولت ضعیف‌ترین سیستم وزارت خارجه در دوران انقلاب اسلامی است.

روانبخش گفت: هر روز با مطرح کردن موضوعات حاشیه ای نظیر نقد امام زمان (عج) و امام معصوم (ع) اذهان عمومی را منحرف می‌کنند تا اهداف خود را دنبال کنند.

نگاه به بیرون از مرزها سبب مشکلات اقتصادی کشورمان است

سید محمد رضا رضی استاد حوزه علمیه نیز در این مراسم گفت:از یک طرف ترامپ ایران را تحریم می‌کند اما از طرف دیگر شرکت‌های فرانسوی با کشورمان قرار داد امضا می‌کنند که این برنامه آمریکاو فرانسه در راستای رسیدن به اهداف خود انجام می‌شود.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه بدنه لیبرال داخلی در کشورمان بستر را برای نفوذ فرانسه فراهم کرده است،ادامه داد: قرار بود در جنگ اقتصادی با کاهش فروش نفت به فروپاشی سیاسی و اقتصادی برسیم اما نه تنها به فروپاشی نرسیدیم بلکه از فروپاشی منطقه جلوگیری کردیم.

رضی ابراز داشت: کشور ایران گفتمان مقاومت اقتصادی را در برابر نظام سرمایه داری طراحی کرد، امروز حدود 70 هزار کارخانه و کارگاه و همچنین بیش از 60 درصد امکانات تولیدی تعطیل شده است که به دلیل حاکمیت گفتمان اعتدال و نگاه به بیرون از مرزها است.