کدخبر :59170
سیاسی
تاریخ انتشار: 2018-03-12 19:52:44
سخنگوی آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم گفت: سازمان اتش نشانی جهت کاهش حوادث احتمالی و جلوگیری از صدمات جانی دانش آموزان هماهنگی های لازم را با اداره سلامت اداره کل اموزش و پرورش استان انجام داده و 1200 پوستر حاوی نکات ایمنی در خصوص خطرات مواد محترقه و منفجره در اختیار مدارس قرار داده است.
به گزارش پایگاه انقلاب نیوز، با نزدیک شدن به ایام پایانی سال و چهارشنبه آخر سال متاسفانه هر ساله شاهد اتفاقاتی به علت برداشت نادرست از مراسم چهارشنبه آخر سال و یا به اصطلاح چهارشنبه سوری هستیم.

اتفاقات ناگواری که باعث می شود بسیاری از خانواده ها به جادی شادی در ایام نوروز داغدار از دست رفتن عزیزانشان به خاطر استفاده از مواد منفجره باشند یا اینکه به واسطه تعریف غلط از رسم چهارشنبه سوری از عزیزانشان در بستر بیماری و سوختگی پرستاری کنند.

هر حادثه ای با پیشگیری و آگاهی بخشی می تواند از اثرات خسارت بار و زیان های آن کاهش دهد، سالهاست که مسئولین از جمله مسئولین آتش نشانی و اورژانس و نیروی انتظامی در ایام پایانی سال هشدار های فراوانی نسبت به عواقب استفاده از مواد محترقه هشدار داده و پیشگیری های لازم را به والدین و جوانان و نوجوانان اعلام می کنند.

در این زمینه حمید کریمی سخنگوی آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم اظهار داشت: هزار و دویست مدرسه در سطح شهر قم پوستر های حاوی نکات ایمنی همراه با تصاویر واقعی حوادث چهارشنیه سوری از سازمان اتش نشانی تحویل گرفتند.

وی بیان داشت: سازمان اتش نشانی جهت کاهش حوادث احتمالی و جلوگیری از صدمات جانی دانش آموزان  هماهنگی های لازم را با  اداره سلامت اداره کل اموزش و پرورش استان انجام داده و  1200 پوستر حاوی نکات ایمنی در خصوص خطرات مواد محترقه و منفجره در اختیار مدارس قرار داده است.

کریمی تصریح کرد: همچنین تمامی ایستگاهای سطح شهر قم  به درخواست مدارس جهت آموزش دانش اموزان در مدارس اقدام به برگزاری کلاس های اموزشی کرده است.

سخنگوی آتش نشانی و خدمات ایمنی  تصریح کرد: توزیع بیش از 500 پوستر حاوی نکات ایمنی با هماهنگی معاونت فرهنگی سپاه در پایگاه های بسیج سطح شهر از دیگر اقدامات پیشگیرانه در این زمینه بوده است.

کریمی خاطر نشان کرد: جهت آمادگی بسیجیان برای پیشگیری از حوادث احتمالی چهار شنبه آخر سال پایگاه های سطح شهرقم  بین سازمان اتش نشانی و سپاه همکاری های لازم  جهت آموزش و توزیع پوستر و بروشورهای مخصوص چهار شنبه سوری انجام شد است.

 

سخنگوی آتش نشانی و خدمات ایمنی در توصیه به والدین بیان داشت: والدین مراقب رفت و آمد های مشکوک فرزندان باشند ، در این ایام از سفرهای غیر ضروری درون شهری خوداری کنند، انباری ها ی منازل توسط اولیا بازدید شود ، با فرزندان خود به صورت یه دوست صحبت کرده و از خطرات این ایام اگاه سازی نمایند .

وی افزود: در ایام پایان سال دانش آموزان فاقد سرویس را خود اولیا از منزل تا مدرسه و بالعکس همراهی نمایند  و از قرار دادن لوازم مستعمل در ایام خانه تکانی مقابل درب منازل خودداری نماید نسبت و به درخواست وجه نقد فرزندان در این ایام حساسیت بیشتری داشته باشند.