کدخبر :59183
سیاسی
تاریخ انتشار: 2018-03-04 20:11:01
معاون سابق برنامه ریزی، بین الملل و امور مجلس سازمان انرژی اتمی گفت: وجود جاسوس و افراد فراری در رابطه با مذاکرات هسته ای نشان دهنده این است که روند مذاکرات هسته ای خیلی سلامت جدی نداشته است علی رغم اعتمادی که به مسولین و سردمداران دولتی خودمان داریم از این مقوله نمی توانیم به راحتی بگذریم که کسانی درگیر مذاکرات هسته ای بودند که با وسایل جاسوسی گزارش لحظه به لحظه مذاکرات و محرمانه ترین مسایل نظام را منتقل می کردند.
به گزارش پایگاه انقلاب نیوز، با گذشت بیش  از دو سال از پایان یافتن مذاکرات هسته ای و سند برجام این روزها برچام نه تنها نتایج وعده داده شده را نداشت بلکه اوضاع اقتصادی آشفته تر شده و مهم تر از همه افزایش قیمت دلار و تحریم های جدید است عملا ثابت کرد همه جنجال ها و وعده هایی که مخصوصا ز طرف رسانه های زنجیره ایداده می شد سرابی بیش نبوده است.

این روزها می توان گفت همه اقشار و سلیقه ها منتقد برجام شدند و نمی توان طیف خاصی را مانند گذشته برچسب کاسب تحریم زد و آن ها را متهم کرد  با توجه به نتایج نافرجام برجام اگر قرار باشد این روزها کسی را متهم به  کاسبی تحریم کرد باید همه ملت ایران کاسب تحریم بدانند زیرا همگی منتقد برجام و نتایج آن هستند.

از طرفی در برابر همه کارشکنی های سردمداران آمریکا در مقابل تعهدات برجامی متاسفانه از سوی دولتمردان و دستگاه دیپلماسی آنطور که باید و شاید پاسخی داده نمی شود و همچنان با وجود عدم تعهد طرف مقابل، ایران همچنان تعهدات خود را بدون کم و کاست انجام می دهد شاید به این خاطر است که طرف مقابل انجام مذاکرات دیگر را هم اعلام می کند.

نکته مهمی که در این میان قابل توجه است این است که دولتمردان و حتی مسئولان ارشد مذاکرات هسته ای این روزها کمتر در رسانه ها حضور پیدا می کنند و در خصوص برجام هم صحبتی نمی شود.

مسئولان مذاکرات هسته ای از گذشته عبرت بگیرند

در این زمینه مسعود اخوان فرد معاون  سابق برنامه ریزی، بین الملل و امور مجلس سازمان انرژی اتمی  در گفتگو با خبرنگار انقلاب نیوز اظهار داشت : در مذاکرات هسته ای به طرف مقابل اعتماد شد، البته اعتماد کاملا نابجا بایستی توجه داشت که به دشمن نباید هیچگاه اعتماد کرد اعتماد دشمن تبدیل به شرایط پشیمانی می شود ، در شرایط فعلی ما به عرصه وارد شدیم که مواردی را تعهد کردیم بدون آنکه طرف مقابل به تعهدات خود عمل کند.

اخوان فرد تصریح کرد:  بنابراین در شرایط حال وقت ذی قیمتی است و بایستی از گذشته عبرت گرفت، در اشتباهات نباید اصرار کرد دوران تکرار اشتباهات گذشته است ما در شرایطی هستیم که حق اشتباه به طور مکرر را نداریم  کسانی که روش های غیراصولی و غیر انقلابی را بارها و بارها آزمودند و نهایت دستاوردی نداشته باید برای همیشه از این روش ها دست بردارند و به دامن انقلاب برگردند و به  استراتژی ترسیم شده از سوی حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری که اصل انقلاب اسلامی است برگردند.

باید بپذیرم در برجام تند رفتیم

معاون سابق برنامه ریزی، بین الملل و امور مجلس سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: باید نسبت برجام با روحیه انقلابی برخورد کرد فرقی بین اوباما و ترامپ و هریک از این سردمداران به ظاهر متفاوت و در واقع یکسان در استراتژی و راهبرد نیست اینها همه تیغه های یک قیچی هستند که به دنبال قطع یک ریشه که آن هم نظام جمهوری اسلامی ایران  هستند که به حرکت در می آید و چیزی کمتر از آن را نمی پذیرند پس در اینجا نکته با اهمیت این است که با این شرایط بپذیریم که در برخی موارد تند رفتیم و نباید اقدامانی خارج از تدابیر رهبری انجام  می شد.

اخوان فرد اظهار داشت: باید از مدیریت کلام و گفتار درمانی دست برداریم و به مدیریت اجرایی و  عملیاتی برسیم آن هم عملیاتی بر مبنای انقلاب اسلامی و منطق انقلاب اسلامی در این رابطه تذکر این نکته ضروری است که باید صرف نظر از مباحث حاشیه ای در ارتباط با برجام مطرح می کنند  باید گفت مذاکره ای که در درون خودش تعدادی افراد متهم به جاسوسی و بعضا محکوم به جاسوسی و فراری از کشور پیدا شده و برخی در زندان هستند خودش جای تامل دارد.

وجود جاسوس در مذاکرات هسته ای سلامت آن را زیر سوال برد

معاون سابق برنامه ریزی، بین الملل و امور مجلس سازمان انرژی اتمی گفت: وجود جاسوس و افراد فراری در رابطه با مذاکرات هسته ای نشان دهنده این است که روند مذاکرات هسته ای خیلی سلامت جدی نداشته است علی رغم اعتمادی که به مسولین و سردمداران دولتی خودمان داریم از این مقوله نمی توانیم به راحتی بگذریم که کسانی درگیر مذاکرات هسته ای بودند که با وسایل جاسوسی گزارش لحظه به لحظه مذاکرات و محرمانه ترین مسایل نظام را منتقل می کردند.

کارشناس مسائل سیاسی خاطر نشان کرد: اینجا جای تعارف و جای هیچگونه به تعبیری باری به هرجهت گذراندن و گذران عمر نیست حافظه تاریخی و انقلابی  مردم ما در درون خودش همواره این مسئله را نگه می دارد که چه کسانی در این رابطه به ما  و به این نظام تعهد سپردند و با منطق امام و رهبری به حل معضلات پرداختند و چه کسانی در اشتباهات خودشان درجا زدند.

اخوان فرد تاکید کرد: توصیه می شود که این افراد به خط اصیل انقلاب برگردند ما متهم به وابستگی نمی کنیم همه آنها در خط تعهد به نظام جمهوری اسلامی هستند فقط توصیه می شود در مقابل تدابیر الزام آور رهبری هم از لحاظ شرعی و هم از لحاظ قانونی موظف به اجرایش هستیم سر تعظیم فرود بیاورند.