کدخبر :59557
سیاسی
تاریخ انتشار: 2018-03-17 12:48:31
فرماندهی نیروی انتظامی استان قم گفت: 54 درصد از سرقت ها در قم کشف شده است تعداد سارقان دستگیر شده در مقایسه با سال گذشته۱۷ درصد افزایش پیدا کرده است، در حوزه مواد مخدر۶ تن انواع مواد مخدر کشف شده است که نسبت به سال گذشته ۳درصد افزایش پیدا کرده است.

به گزارش  انقلاب نیوز،سردارکاظم مجتبایی فرماندهی نیروی انتظامی استان قم در نشست خبری پایان سال با اصحاب رسانه که در ستاد فرماندهی نیروی انتظامی استان قم برگزار شد اظهار داشت: سال ۹۶ سال پر فراز و نشیبی بود، در اجرای ماموریت های رسمی و قانونی مانند انتخابات و برخی تجمعات غیر قانونی نیروی انتظامی قم توانست با یک دیدگاه عقلانی به وظیفه خود عمل کند.

وی گفت: نیروی انتظامی قم با کمترین هزینه موضوعات را مدیریت کرد قم در بین تمامی استان ها و کلان شهرهای کشور تنها شهر و استانی بود که دستخوش حوادثی از جمله تخریب اموال دولتی و شخصی در حوادث و تجمعات دی ماه نبود، قم یکی از سه استان کشور بوده که در تجمعات دشمنان برایش برنامه ویژه داشتند اما موفق نشدند.

در سرقت خرد افزایش و در سرقت کلان شاهد کاهش بودیم

مجتبایی افزود: وقتی پلیس قم در مقابله با تعارضات اجتماعی موفق عمل کرد یعنی پیش از این توانسته بود روابط اجتماعی خود را به خوبی تنظیم کند که در چنین مواقعی مردم هم با پلیس همراهی کرد.

فرماندهی نیروی انتظامی استان قم تصریح کرد: در حوزه های ماموریتی شاهد موفقیت هایی بودیم اگرچه ناکامی های هم داشتیم اما میزان موفقیت های نیروی انتظامی قم در سال 96 بیشتر بود، در حوزه سرقت علی رغم اینکه در سرقت خرد شاهد افزایش بودیم اما در حوزه کلان از جمله سرقت مسلحانه  و تجاوز به عنف کاهش داشته است.

مجتبایی بیان داشت: 54 درصد از سرقت ها در قم کشف شده است تعداد سارقان دستگیر شده  در مقایسه با سال گذشته۱۷ درصد افزایش پیدا کرده است، در حوزه مواد مخدر۶ تن انواع مواد مخدر کشف شده است که نسبت به سال گذشته ۳درصد افزایش پیدا کرده است.

وی بیان داشت: در یکسال گذشته 28 باند حرفه ای مواد مخدر در قم متلاشی شده است در حوزه کشف  قاچاق کالا ۲۶درصد افزایش داشتیم و در دستگیری قاچاقچیان کالا افزایش دستگیری ها را مشاهده می کنیم.

15 میلیار تومان کالای قاچاق در قم کشف شده

وی تصریح کرد: اموال کشف شده از قاچاقچیان از نظر حجمی ۱۰۰درصد و از نظر ارزش ریالی ۲۲ درصد افزایش داشته است و در نهایت ارزش ریالی کالاهای کشف شده در استان قم ۱۵میلیارد تومان برآورده شده است.

فرماندهی نیروی انتظامی استان قم خاطر نشان کرد: در حوزه ترافیکی ۳درصد افزایش حوادث و تصادفات را داشتیم اما از نظر تلفات جانی  ۱۹ درصد کاهش داشتیم و 57  نفر نسبت به سال گذشته کاهش فوتی تصادفات را داشتیم.

وی بیان داشت: استان قم جزء 3 استان برتر در کاهش تلفات در حوزه ترافیک است، در سال جاری 24 هزار دستگاه  موتور توقیف و روانه پارکینگ شده است.

موتور یکی از دغدغه های مردم قم است

مجتبایی افزود: یکی از دغدغه و نگرانی های مردم قم در خصوص موتور و موتورسواران است، 300هزار دستگاه موتورسیکلت در سطح استان قم تردد می کنند و تلاش می شود که حوادث به حداقل کاهش پیدا کند.

فرماندهی نیروی انتظامی استان قم اظهار داشت: از زیرساخت ها در داخل و بیرون شهر گلایه مند هستیم اما در برخورد های انتظامی و ترافیکی کوتاه نیامده ایم، نقاط حادثه خیز شهر شناسایی شده است.

وی بیان داشت: در حوزه سامانه فوریت های 110 در یکسال گذشته 620 هزار تماس مردمی با این سامانه صورت گرفته است و 34 هزار عملیات پلیسی انجام شده است، از جمله این تماس ها در خصوص سرقت، مزاحمت، ترافیک و قاچاق بوده است.

مجتبای تصریح کرد: همچنین حوزه ای که در این چند سال در پلیس کشور فعال است بخش مشاوره است یک مرکز مشاوره خانواده در معاونت اجتماعی نیروی انتظامی داریم و در تمام کلانتری ها هم فعال هستند و در یکسال گذشته 13 هزار مشاوره  در پلیس قم ارائه شده است.

16 قرارگاه نوروزی پلیس در قم فعال هستند

فرماندهی نیروی انتظامی استان قم  با اشاره به طرح نوروزی پلیس قم در ایام تعطیلات تاکید کرد: طرح نوروزی نیروی انتظامی  در بخش های ترافیکی و عملیاتی از 24 اسفند سال 96 شروع شده و تا 15 فروردین سال 1397 ادامه دارد، یگان های مستقر در سطح استان 16 قرارگاه نوروزی از فرماندهی، انتظامی و عملیاتی و ترافیکی فعال هستند.

وی بیان داشت: شعار امسال نیروی انتظامی آرامش بهاری با نظم و امنیت خواهد بود مردم در حوزه ترافیکی تذکرات پلیس توجه داشته باشند و در نگهدای اموال با پلیس همرای کنند.

فرماندهی نیروی انتظامی استان قم  خاطر نشان کرد: ارزیابی نیروی انتظامی قم در مرکز کشور ارزیابی خوبی بوده است  و پلیس قم در صدر موفق ترین ها در سال 96 بوده است که سطح آن 87/7 درصد ارزیابی شده است موفقیت در همه نوع ماموریت های پلیس قم یک رقم قابل قبولی است و در مقایسه با سایر استان های در سطح استان های برتر کشور قرار دارد.

مجتبایی گفت: در حوزه پلیس فتا قم در یک سال گذشته بیشترین افزایش تخلف مربوط به جرایم اقتصادی بوده است مانند هک کردن  حساب مردم و کلاه برداری اقتصادی که از بخش های اخلاقی و سیاسی هم بیشتر بوده است.

فرماندهی نیروی انتظامی استان قم بیان داشت: میزان موفقیت  کشف پلیس قم در فضای سایبری بیش از 93 درصد است که نَرم کشوری   آن 84 درصد است یعنی موفقیت پلیس قم در این حوزه 9 درصد از سطح کشوری بالاتر است.

فرمانده انتظامی استان قم در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص جرایم مربوط به مشروبات الکلی و پارتی ها در استان قم اظهار داشت: آمار این مسئله مانند کل کشور در استان قم نیز محرمانه است اما پلیس قم در متلاشی کردند باندهایی که از قم برای ترانزیت مشروبات الکلی استفاده می کنند موفق بوده است.