کدخبر :60183
سیاسی
تاریخ انتشار: 2018-03-28 23:14:25
کارشناس مسائل سیاسی گفت: کالای ایرانی باید با کالاهای داخلی و خارجی رقابت‌پذیر باشد و مردم باید متعصبانه از خرید کالاهای ایرانی حمایت کرده و از خرید کالای قاچاق پرهیز کنند، با پرهیز از خرید کالای قاچاق تولیدکننده ایرانی دلگرم خواهد شد و مردم عاقلانه و متعصبانه کالای ایرانی خرید می کنند.

سید رضا صدرالحسینی در گفت‌وگو با خبرنگار انقلاب نیوز با اشاره به اهمیت حمایت از کالای ایرانی اظهار داشت: امروزه یکی از عوامل اقتدار کشورها تولید ناخالص ملی و قدرت اقتصادی آنها است، همه دولت‌ها باید نسبت به این مسئله تعصب داشته باشند، اگر دولتی به دنبال اقتدار و قدرتمند شدن کشور خود است،  باید حمایت از کالای تولید داخل را در دستور کار قرار دهد.

وی با بیان اینکه واردات کالا توسط دولت‌ها نشانه ضعف مدیریتی آنها است،بیان داشت: یکی از عوامل رشد کالای ساخت هر کشور خرید دولت از آنها و مصرف کالاهای داخلی در دستگاه‌های دولتی است که بسیار پرمصرف نیز هستند.

 کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به راه‌های تحقق شعار امسال بیان داشت: از سال 91 رهبر معظم انقلاب با تأکید بر اقتصاد مقاومتی و افزایش تولید و مصرف کالای ایرانی حساسیتی را در بین آحاد مردم و مسئولان برای ارتقای اقتصاد کشور ایجاد کردند و امسال نیز با تأکید بر  اقتصاد مقاومتی در خصوص حمایت از کالای ایرانی مطالبی را در لحظه تحویل سال بیان فرموده و سپس در جمع مردم مورد تبیین دقیق قرار دادند.

 استاد دانشگاه تصریح کرد: همان گونه که مقام معظم رهبری تاکید کردندموضوع انطباق کالای ایرانی با نیازهای روز، توجه به سلایق مردم و موضوع کاهش قیمت کالای ایرانی نسبت به کالای مشابه و جلوگیری از قاچاق و حضور فعالانه اقتصادی مردم و سرمایه‌گذاران در بحث تولید داخل مورد توجه باشد.

 صدرالحسینی گفت: کالای ایرانی باید با کالاهای داخلی و خارجی رقابت‌پذیر باشد و مردم باید متعصبانه از خرید کالاهای ایرانی حمایت کرده و از خرید کالای قاچاق پرهیز کنند، با پرهیز از خرید کالای قاچاق تولیدکننده ایرانی دلگرم خواهد شد و مردم عاقلانه و متعصبانه کالای ایرانی خرید خواهند کرد.

 کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه موضوع افزایش کیفیت تولیدات کالای ایرانی از مواردی بود که مقام معظم رهبری به آن اشاره کردند، اظهار داشت: در بحث افزایش تولید کالای داخل یکی از عوامل مؤثر در افزایش تولید داخل خرید کالاها توسط دستگاه‌ها و نهادهای دولتی از کارخانجات داخلی است، دولت‌ها می‌توانند با خرید ساخت داخل به‌عنوان بزرگ‌ترین حامی کارخانجات داخلی شناخته شوند، در همه کشورها این مسئله توصیه می‌شود که دولت‌ها در خریدهای خود نگاه به تولیدات کارگران داخلی داشته باشند نه اینکه بخواهند برای کارگران خارجی در دستگاه‌های دولتی شغلی ایجاد کند.