کدخبر :60906
سیاسی
تاریخ انتشار: 2018-04-09 12:06:59
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: خیانت هایی که برخی از افرادی که در راس کار هستند و برای واردات خودشان را می کشند باعث می شود که تولید ملی سرافکنده شود.

نادر قاضی پور عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار انقلاب نیوز ، اظهار داشت: قشر مذهبی جامعه ما که شامل قشر روحانیون، مداحان اهل بیت، شاعران و هیئت امنای مذهبی هیئت ها و مساجد است اگر بخواهند مملکتی را که برایش انقلاب کردند و هشت سال جنگ تحمیلی را اداره کردند حفظ کنند این بار باید وارد عرصه شوند و از تولید ملی حمایت کنند زیرا اگر این قشر از افراد جامعه از  تولید ملی حمایت کنند و کالای ایرانی را ناموس خود بدانند از کالای ایرانی به نحوه احسن دفاع خواهند کردند.

کالای ملی را ناموس وطن بدانیم

وی در پاسخ به این سوال که اگر قشر مذهبی به خرید کالای ایرانی روی بیاورند چه تاثیری در کل جامعه به وجود می آید؟ گفت: بدون اغراق حداکثر مردم جامعه ما را قشر مذهبی تشکیل می دهند که اگر همه آنها وارد عرصه حمایت از تولید ملی شوند حتما نظام جمهوری اسلامی ایران در عرصه اقتصاد مقاومتی  موفق می شود، اگر آنهایی که دغدغه دارند و جزء قشر مذهبی جامعه هستند پای کار بیایند و از تولید ملی حمایت کنند و خرید کالای خارجی را که مشابه داخلی آن وجود دارد را تحریم کنند یک مدینه فاضله درست می شود و کالای ایرانی به عنوان یک مسئله و موضوع مهم و مانند یک ناموس برای وطن تعریف می شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا خرید کالای ایرانی باعث افزایش کیفیت کالای ایرانی می شود؟ تصریح کرد: نه الزاما  همیشه کیفیت را بالا نمی برد البته  همیشه هم فساد آور نیست، مسائل دیگر هم در این موضوع مطرح است  باید در داخل رقابت ایجاد کنیم و تولید کننده گان داخلی هم با هم رقابت کنند و هم کیفیت کالاهای تولیدی را بالا ببرند و هم قیمت را پایین بیاورند، اگر تولید کننده گان این دو امر مهم را انجام بدهند و خدمات پس از فروش کالاها را به درستی انجام دهند مردم دلیل ندارد که به سمت خرید کالای خارجی برود.

تولید کننده گان کیفیت تولید را باید بالا ببرند

قاضی پور افزود: وقتی مردم تولیدات ایران خودرو و سایپا را خریداری می کنند اگر این دو خودرو ساز خدمات پس از فروش مطلوبی ارائه دهند و نقض های موجود را برطرف کنند ایمنی را افزایش دهند مردم هم راضی نمی شوند خودروی خارجی بخرند و حتما از تولیدات با کیفیت داخلی استفاده می کنند، باید و حتما از تولید کننده گان داخلی بخواهیم حالا که مردم به سمت خرید کالای ایرانی روی آوردند کیفیت را افزایش دهند.

وی خاطر نشان کرد: مجلس هم باید نظارت داشته باشد و با خاطیانی که از اعتماد مردم سوء استفاده می کنند  با اشد مجازات برخورد کنند تا کیفیت کالای داخلی افزایش پیدا کند و قیمت ها هم مناسب سازی شود.

وزرا وارد کننده کالا هستند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به خطاب قرار دادن مردم در تحقق شعار سال اظهار داشت: مسئولین به خاطر خرجی هایی که دارند به خاطر مسافرت هایی  که دارند هدیه دارند، پورسانت هایی که  دارند، رانت دارند، فساد دارند ،دلار دارند به نظر شخصی من حضرت آقا از مسئولین ناامید شدند.

نماینده مجلس تصریح کرد: وزیر محترم بهداشت و درمان تولید کننده گان را دزد می داند، وزیر محترم نفت وارد کننده اصلی لوازم خانگی است، وزیر محترم تعاون هیچ گونه نظارتی بر شرکت ها و سازمان بازنشستگی ندارد، آنها وارد کننده گان هستند که کالاهای داخلی را تضعیف می کنند، خیانت هایی که برخی از افرادی که  در راس کار هستند و برای واردات خودشان را می کشند باعث می شود که تولید ملی سرافکنده شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی  اظهار داشت: لوازم پزشکی از جمله وسایل دیالیز را وزیر بهداشت از خارج وارد می کند، وقتی خود وزیر بهداشت وارد کننده اولیه عدسی چشم آمریکایی است ، وزیر نفت آقای زنگنه واردت کننده لوله ولوازم بهداشتی و  پمپ های صنعتی از خارج است، اگر این خیانت ها را جمع کنیم حتما تولید ملی هم  رونق پیدا می کند و مجبور می شوند که کیفیت خود را هم بالا ببرند.

به تولید کنندگان داخلی میدان بدهیم

قاضی زاده بیان داشت: به طور مثال اگر می خواهیم کشتی سفارش دهیم باید به چند کشتی سازی معتبر داخلی میدان بدهیم با هم رقابت می کنند تا یک محصول با کیفیت ارائه دهند هم قیمت پائین می آید و هم به نفع تولید و اشتغال داخلی است.

وی در پاسخ به این سوال آیا مردم می توانند حریف این همه فساد و رانت شوند؟ گفت: مردم توان مقابله با قاچاقچیان را که ندارند این را باید دولت انجام دهد و مبارزه با قاچاقچیان را جدی بگیرد، جدیدا کالای خارجی با برچسب ایرانی وارد کشور می شود العان تعدادی از قطعه سازان  خودرو قطعات را خارج از کشور تولید می کنند و به نام قطعه تولید ایرانی وارد چرخه تولید می کنند این خیانت به اعتماد مردم است و باید دولت جلوی آن را بگیرد، افرادی که چنین به اعتماد مردم خیانت می کنند باید با اشد مجازات برخورد شود.