کدخبر :63988
سیاسی
تاریخ انتشار: 2018-05-15 08:55:45
همزمان با افتتاح سفارت آمریکا در قدس اشغالی در هفتادمین سالگرد تاسیس رژیم صهیونیستی، نظامیان صهیونیست ده‌ها فلسطینی را در غزه به خاک و خون کشیدند.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، هزاران فلسطینی همزمان با افتتاح سفارت جدید آمریکا در قدس اشغالی در هفتادمین سالگرد تاسیس رژیم غاصب صهیونیستی در مرز غزه دست به تظاهرات زدند. این تظاهرات گسترده‌ترین تظاهرات فلسطینیان در سالهای اخیر است.

تظاهرات گسترده مردم فلسطین در اعتراض به انتقال سفارت آمریکا به قدس

خبرهای میدانی حاکی از آن است که درگیری‌ها در مرز نوار غزه و سرزمین‌های اشغالی به شدت بالا گرفته است. تاکنون بیش از 2000 نفر از معترضان فلسطینی در درگیری با نظامیان رژیم صهیونیستی مجروح شده‌اند.

گزارش‌ها نشان می‌دهد در این درگیری‌ها تاکنون 40 فلسطینی نیز به شهادت رسیده‌اند. همچنین وزارت بهداشت فلسطین از زخمی شدن 9 خبرنگار بر اثر اصابت گلوله‌های جنگی رژیم صهیونیستی خبر داد.

این اعتراضات در حالی است که از چندین روز پیش از برگزاری مراسم افتتاحیه سفارت جدید آمریکا در قدس اشغالی، تدابیر امنیتی شدیدی در این شهر برقرار شده است. ارتش رژیم صهیونیستی با نصب پلاکاردهایی به زبان عربی درخصوص نزدیک شدن معترضان نوار غزه به مرزهای فلسطین اشغالی هشدار دادند.

تظاهرات گسترده مردم فلسطین در اعتراض به انتقال سفارت آمریکا به قدس + تصاویر

تظاهرات گسترده مردم فلسطین در اعتراض به انتقال سفارت آمریکا به قدس

تظاهرات گسترده مردم فلسطین در اعتراض به انتقال سفارت آمریکا به قدس + تصاویر

تظاهرات گسترده مردم فلسطین در اعتراض به انتقال سفارت آمریکا به قدس + تصاویر

شبکه تلویزیونی الجزیره اعلام کرد پهپادهای اسرائیلی بمب‌های گازی بسوی تظاهرکنندگان در جنوب نوار غزه شلیک می‌کنند.

رسانه‌های اسرائیلی نیز از آتش‌سوزی گسترده در شهرک «شاعر هنگیف» نزدیک نوار غزه خبر دادند که به علت فرود بادبادک‌های آتشین پرتاب شده از نوار غزه در این شهرک رخ داده است.

تظاهرات گسترده مردم فلسطین در اعتراض به انتقال سفارت آمریکا به قدس+ تصاویر

تظاهرات گسترده مردم فلسطین در اعتراض به انتقال سفارت آمریکا به قدس+ تصاویر

شرکت‌کنندگان در تظاهرات امروز با به آتش کشیدن لاستیک‌های خودرو اعتراض خود را نشان دادند. شبکه تلویزیونی المنار نیز گزارش داد یک نظامی صهیونیست در مرزهای نوار غزه مجروح و به بیمارستان منتقل شد.

همچنین شبکه تلویزیونی المسیره از درگیری‌های شدید در منطقه گذرگاه قلندیا در شمال شهر اشغالی قدس خبر داد.

وزیر بهداشت فلسطین خواستار دخالت جامعه جهانی برای متوقف کردن کشتار علیه تظاهرکنندگان بی دفاع فلسطینی شد.

شبکه تلویزیونی الجزیره در خبری فوری گزارش داد ارتش اشغالگر رژیم صهیونیستی، یک برج دیده‌بانی گروه‌های مقاومت در شمال نوار غزه را گلوله باران کرد. جنگنده‌های اسرائیلی همچنین یک پایگاه مقاومت را در شمال نوار غزه با سه موشک هدف قرار دادند.

شبکه تلویزیونی الجزیره در خبری دیگر اعلام کرد جنگنده‌های ارتش اسرائیل سومین بار مواضع مقاومت در شرق جبالیا در نوار غزه را بمباران کردند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، تشکیلات خودگردان فلسطین، رژیم صهیونیستی را به"کشتار وحشتناک" متهم کرد. عفو بین الملل نیز از "نقض آشکار" حقوق بشر در غزه انتقاد کرد.

همچنین در خبری دیگر اعلام شد احمد محمود الرنتیسی، پسر محمود الرنتیسی، از مسئولان جنبش حماس، امروز در تیراندازی نظامیان اشغالگر در نوار غزه شهید شد.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل، طی بیانیه‌ای درباره اوضاع غزه به شدت ابراز نگرانی کرد.

شبکه بی بی سی عربی در خبری فوری گزارش داد تشکیلات خودگردان فلسطین در اعتراض به کشته شدن تظاهرکنندگان فلسطینی اعلام کرد فردا اعتصاب عمومی برگزار خواهد شد.

شبکه تلویزیونی الجزیره در خبر فوری گزارش داد نظامیان صهیونیست، تظاهرکنندگان فلسطینی در شرق نوار غزه را با گلوله‌های توپ هدف قرار دادند.

طبق اعلام منابع فلسطینی، بیمارستان‌های غزه دیگر جایی برای نگهداری مجروحان ندارند.

قتل‌عام فلسطینیان در غزه همزمان با افتتاح سفارت آمریکا در قدس اشغالی+تصاویر

در همین حال دولت فلسطینی خواستار توقف کشتار مردم غزه به دست اشغالگران قدس و حمایت سازمان ملل از آنان شد. يوسف المحمود، سخنگوی رسمی دولت فلسطینی خواستار دخالت فوری سازمان ملل برای توقف کشتار هولناک ملت قهرمان فلسطین به دست نیرو‌های اشغالگر اسرائیلی به ویژه در استان‌های جنوبی شد.

انتهای پیام/

تظاهرات فلسطینی‌ها در سالگرد تاسیس رژیم صهیونیستی