کدخبر :64101
سیاسی
تاریخ انتشار: 2018-06-07 09:45:31
آیت الله نوری همدانی از مراجع تقلید بر لزوم اهتمام ویژه نسبت به جا انداختن اهمیت و ضرورت توجه به نهج البلاغه و مطالعه آن در جامعه تاکید کرد.

به گزارش انقلاب نیوز، این مرجع تقلید چهارشنبه شب در مراسم افطاری دارالقرآن علامه طباطبایی با اشاره به حضور خود به مدت 5 سال در درس تفسیر علامه طباطبایی اظهار کرد: قرآن در وجود علامه طباطبایی مجسم شده بود و ایشان در هنگام تفسیر برخی از آیات اشک می ریختند.

وی در ادامه با تسلیت سالروز شهادت امام علی(ع)، بر بهره مندی هر چه بیشتر از کتاب ارزشمند نهج البلاغه تاکید کرد و افزود: این کتاب بسیار عظمت داشته و دارای جامعیت است و کلام امام علی(ع) دارای فصاحت و بلاغت بوده و برای همگان قابل فهم است.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه برخی از خطبه های نهج البلاغه دارای اعجاب است، یادآور شد: در نهج البلاغه خطبه هایی چند صفحه ای و بدون نقطه و کلمه الف دارد و این خطبه ها اعجاب آور است.

وی با بیان اینکه در نهج البلاغه تاکید شده است که علما نباید در برابر ظلم و ستم سکوت کرده و بی تفاوت باشند، اضافه کرد: امام علی در سفارشی به مالک اشتر فرمودند کسی که می خواهد عهده دار اداره مملکت اسلامی باشد باید با علما ارتباط برقرار کند.

آیت الله نوری همدانی گفت: ایام شهادت حضرت علی(ع) فرصت مناسبی است که بیشتر نسبت به مطالعه کتاب نهج البلاغه اهتمام داشته و مشی و سیره آن حضرت را مورد توجه قرار دهیم.