کدخبر :64257
سیاسی
تاریخ انتشار: 2018-09-11 11:48:18
افرادی که به دنبال به حاشیه بردن اسلام و نظام اسلامی هستند همواره به دنبال جدایی دین از سیاست و اختیاری کردن احکام اسلام هستند که در این میان روی ماه های محرم و صفر و عزداری های این ماه ها حساب ویژه ای باز کرده اند.

به گزارش انقلاب نیوز  "هیئت ها نمی توانند سکولار باشند؛ هیئتِ امام حسینِ سکولار ما نداریم! هرکس علاقه مند به امام حسین است، یعنی علاقه مند به اسلام سیاسی است، اسلام مجاهد است، اسلام مقاتله است، اسلام خون دادن است، اسلام جان دادن است؛ معنای اعتقاد به امام حسین این است. این که آدم در یک مجلس روضه یا هیئت عزاداری مراقب باشد که نبادا وارد مباحث اسلام سیاسی بشود، این غلط است."
این ها بخشی از اظهارات صریح مقام معظم رهبری در خصوص ایام عزداری سالار شهیدان و ضرورت نگاه جامع و درست به فرهنگ عاشورا و امام حسین (ع) است.
در واقع افرادی که به دنبال به حاشیه بردن اسلام و نظام اسلامی هستند همواره به دنبال جدایی دین از سیاست و اختیاری کردن احکام اسلام هستند که در این میان روی ماه های محرم و صفر و عزداری های این ماه ها حساب ویژه ای باز کرده اند.
در واقع سکولاریزه کردن هئیت های مذهبی موضوعی است که در یک دهه گذشته همواره دشمنان نظام با همراهی پیاده نظام های داخلی به دنبال آن بوده اند، نمونه این موضوع را می توان در نوشته های سعید حجاریان مشاهده کرد که در سال های اخیر به دنبال تشکیک و حتی انحراف فرهنگ عاشورا بوده است.
در این میان هوشیاری مردم و همچنین روشنگری های علما و کارشناسان حوزوی راه را برای این گونه انحرافات تا حدود زیادی بسته است.

تشکیل حکومت اسلامى در پرتو نفی اسلام سکولار

آیت الله مکارم شیرازی نیز در این باره می گوید: بی شک یکى از مهم‏ترین اهداف قیام امام حسین علیه السلام تشکیل حکومت اسلامى بود، لذا آنهایی که مدّعى جدایى دین از سیاست‏اند، نه معناى سیاست را فهمیده ‏اند و نه دین و برنامه‏ هاى آن را به درستى شناخته‏ اند. زیر ا هنگامى که پیامبر اسلام صلى الله علیه و آله به مدینه هجرت نمود، و از شرّ دشمنان اسلام نجات پیدا کرد، در اوّلین گام حکومت اسلامى را تشکیل داد تا بتواند اهدافش را پیاده کند. لذا با استناد به فرازی نورانی از امام حسین(علیه السلام)« …وَلکِنْ لِنُرِىَ الْمَعالِمَ مِنْ دِینِکَ، وَنُظْهِرَ الْإِصْلاحَ فِی بِلادِکَ، وَیَأْمَنَ الْمَظْلُومُونَ مِنْ عِبادِکَ، وَیُعْمَلُ بِفَرَائِضِکَ وَسُنَّتِکَ وَأَحْکامِکَ‏؛ بارخدایا!…هدف من از حکومت ارایه معالم و نشانه‏ هاى دینت به مردم، واصلاح بلاد و شهرها و ایجاد امنیّت براى بندگانت و عمل به فرایض و سنّت ‏ها و احکام توست». می توان دریافت آن حضرت قصد تشکیل حکومت اسلامى داشت لیکن عواملى مانع تحقّق این هدف مقدّس آن حضرت گردید.
آیت الله خاتمی : سکولاریزه کردن هیئت های عزاداری حسینی درست نیست
آیت الله خاتمی امام جمعه تهران با اشاره به اهداف دشمنان برای سکولاریزه کردن هیئت ها اظهار داشت: سکولاریزه کردن هیئت های عزاداری حسینی و منبرها و مداحی ها درست نیست و منبر همانطور که جای آیه و روایت و اخلاق و اعتقادات و بیان احکام و ذکر مصیبت است سیاست هم می خواهد و سیاست مورد نظر ما رهنمودهای ولایت است .
رحیم پور ازغدی : برخی مذهب را برای سرگرمی و اوقات فراغت می خواهند
رحیم پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز در این باره می گوید: برخی می خواهند مرز بین حق و باطل را در جامعه رقیق کنند و مذهب را برای اوقات فراغت قرار دهند و به قول خودشان حساسیت زدایی کنند و با توجیه مذهبی، اصالت را بر لذت قرار دهند برای همین از عبادات فردی حمایت می کنند در حالی که این کار، تفکیک دین از سیاست، اقتصاد و فرهنگ است.
حجت الاسلام و المسلمین سید احمد حسینی خراسانی عضو مجلس خبرگان رهبری نیز  با بیان این که دفاع از خون شهداء، نظام اسلامی و ولایت فقیه، جزء لاینفک مراسمات ماه محرم است می گوید: دشمنان دین خدا همواره به دنبال خاموش کردن نور خدا هستند؛ اما وعده الهی، نابودی جبهه کفر و شرک است.