کدخبر :64817
سیاسی
تاریخ انتشار: 2018-09-25 12:16:01
عضو خبرگان رهبری با انتقاد از شایعه افکنی برخی رسانه‌ها در خصوص حضور زائران عراقی در مشهد مقدس، گفت: دادستانی باید در برابر رسانه‌هایی که تشویش اذهان عمومی کرده و به‌دروغ شایعه‌پراکنی و اختلاف‌افکنی می‌کنند، قاطعانه بایستد.

آیت‌الله علی اسلامی در گفتگو با خبرنگار انقلاب نیوز ، با اشاره به شایعه‌پراکنی‌های اخیر علیه حضور زائران عراقی در مشهد مقدس اظهار داشت: اگر کل دنیا را جستجو کنید اجتماعی مانند اجتماع میلیونی اربعین را پیدا نخواهید کرد، از بودایی‌ها گرفته تا یهودی و ... به‌طورکلی هیچ آیین و ملتی چنین اجتماعی ندارد.
وی ادامه داد: حتی در مراسم تشییع‌جنازه پاپ که چند سال پیش انجام شد، بیش از 800 هزار نفر حضور پیدا نکردند.
اسلامی افزود: اجتماع حسینی که هرساله بالای 20 میلیون نفر در آن شرکت می‌کنند دشمنان اسلام را به وحشت انداخته به‌طوری‌که همین اجتماع میلیونی باعث خروج آمریکا از عراق شد.
وی تأکید کرد: دشمن در فکر این است که این اجتماع را کم‌رنگ و حتی به هم بزند و برای به هم زدن این جمعیت که در اختیار جبهه مقاومت است محور شوم آمریکا انگلستان و اسرائیل اتاق فکر تشکیل داده‌اند.
نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری ابراز داشت: یکی از برنامه‌های دشمن ایجاد شایعه و مطالب کذب برای ضربه زدن به اتحاد جبهه مقاومت و مراسم اربعین است که در ماه‌های اخیر این شایعه‌سازی‌ها شدت بیشتری گرفته است.
وی به برخی از شیطنت‌ها در داخل کشور نیز اشاره کرد و افزود: در داخل کشور هم رقم بسیار محدودی به‌عنوان‌مثال 2 الی 3 هزار نفر و یا شاید کمی بیشتر که از آیین‌های دین مبین اسلام پیروی نمی‌کنند و دل در گرو دشمنان نظام و آمریکا دارند، حرف‌ها و اهداف آن‌ها را پیگیری می‌کنند.
اسلامی بابیان این‌که دستگاه قضایی وظایف سنگینی دارد، تأکید کرد: دادستانی باید در برابر رسانه‌هایی که تشویش اذهان عمومی می‌کنند و به‌دروغ شایعه‌پراکنی و اختلاف‌افکنی می‌کنند، قاطعانه بایستد.
وی ادامه داد: دستگاه قضایی باید با این افراد برخورد کند و اجازه ندهد که این‌گونه دو ملتت شیعه را به جان هم بیندازند.
وی بابیان این‌که مشهد مقدس امروز قبله آمال شیعیان شده است، تصریح کرد: 350 میلیون شیعه در اقصی نقاط این کره خاکی قبله آمالشان مشهد مقدس است و برای زیارت به این شهر سفر می‌کنند و این وظیفه ما هست که اجازه ندهیم این همبستگی و اتحاد از بین برود.