کدخبر :64975
سیاسی
تاریخ انتشار: 2018-09-30 11:16:40
مهمترین مسئله‌ای که این روزها در حال بحث و بررسی است مسئله FATF و ماجراهای مرتبط با آن است. از همین رو با توجه به تجمعاتی که در روز جمعه بعد از نماز جمعه سراسر کشور برگزار شد و قرار است روز یک شنبه این لایحه در مجلس تصویب شود، روزنامه‌ها واکنش‌هایی را نسبت به مسئله داشتند.

به گزارش سرویس سیاسی انقلاب نیوز، روزنامه کیهان به سردبیری حسین شریعتمداری تیتر اصلی خود را به FATF اختصاص داد و نوشت: «آدرس‌های غلط وزارت خارجه برای تطهیر FATF» گویا بعد از برجام و تصویب قراردادی که هیچ سودی برای جمهوری اسلامی نداشت و فقط بار دیپلماتیکی داشت و از طرفی هزینه‌های زیادی از این بابت به کشور تحمیل شد، این بار وزارت خارجه به دنبال روندی است برای تسهیل تصویب قراردادهای استعماری دیگر

روزنامه آفتاب یزد که گویا خبر از هیچ اتفاقی در کشور ندارد به مسئله زاینده رود و مصاحبه با محسن مهرعلیزاده پرداخته است و تیتر اصلی خود را  خانه تکانی در پاستور اختصاص داد. البته نگاه حزبی این روزنامه دلیل بر سکوت آنها نسبت به اتفاقات مهم در کشور دارد.

روزنامه وطن امروز به ادعای نتانیاهو در تورقوزآباد پرداخت. نتانیاهو مدعی شده بود که در این مکان انبار تاسیسات هسته‌ای وجود دارد و یک سایت هسته‌ای در این مکان مستقر شده است. همچنین این روزنامه به تخلیه دو تابعیتی‌ها و فضاحت آمریکایی پرداخته است.

روزنامه شرق در یک پرونده به کارنامه روحانی در نیویورک اشاره داشته است. این روزنامه در اقدامی نادر به مصاحبه با حجاریان پرداخته است که یکی از محکومین اتفاقات سال 88 می‌باشد. به زعم کارشناسان بسیاری روند تسریع در تحریم ایران بعد از اغتشاشات سال 88 اتفاق افتاد و مشکلاتی که امروز در مقابله با تحریم‌ها درگیر هستیم، یکی از دلایل آن حضور جاسوسانی در کنار دو کاندیدای سال 88 است.

روزنامه افکار به واکنش جانشین فرمانده کل سپاه اشاره کرد و در تیتر اصلی نوشت: «انتقام خون شهدای اهواز را می‌گیریم.» همچنین این روزنامه در تحلیل‌هایی به مسئله مشکلات بازار، ارز و ... پرداخته است.