کدخبر :65148
سیاسی
تاریخ انتشار: 2018-10-03 12:17:35
حال و روز این روزها اقتصاد کشور بیشتر به یک کشتی بی دیده‌بان می‌ماند. دولت از طرفی برای رفع اتهام از سیف و ممانعت از بازجویی به او سمت مشاوره داده است و برادرزاده عزیز آقای عراقچی که به دلیل فساد مالی و ... در ماجرای ارز دخالت داشته است، با وثیقه آزاد کرده‌اند. به همین خاطر دولت نه تنها در مسیر حل کردن مشکل در حرکت است، بلکه بنا دارد تا با سوءتدبیر مشکلی بر مشکلات بیافزاید.

به گزارش سرویس سیاسی انقلاب نیوز، روزنامه‌های امروز چهارشنبه یازدهم مهرماه سال نود و هفت گویای نوسانات بازار است. روزنامه کیهان تیتر اصلی خود را نوشت: «برجام هسته‌ای را برد، FATF امنیت و اقتصاد را می‌برد.» این تیتر هشدار جدی است به مسئولین کشوری تا این قرارداد و لوایح استعماری را امضا نکنند. البته در صفحه اول به سقوط آزاد قیمت دلار و پاشیدن شبکه خروج دلار از ایران به ترکیه نیز اشاراتی شده است.

روزنامه قانون همچنان مدافع FATF است و در صفحه اول خود با تیتر جفت پوچ دلواپسان به تمسخر جریان انقلابی پرداخته است که تلاش می‌کند تا مانند برجام کلاه گشادی بر سر دولت، وزارت خارجه و مردم نرود. ولی از آنجایی که سیاست‌های کلان این روزنامه‌ها از جای دیگری می‌آید و تیمی که آشنا دارد، سبب شده است تمام روزنامه‌های زنجیری دولت به حمایت از لوایح استعماری FATF بپردازند. همنچنین درباره سقوط آزاد قیمت دلار که گویا مطابق میل مسئولین روزنامه نیست، تیتر زده‌اند: «هیجان یک سقوط» البته جای سوال اینجاست که وقتی دلار افزیش بی رویه قیمت پیدا می‌کند، آن را هیجان می‌دانند یا سیاست‌های غلط اقتصادی و مالی دولت.

وطن امروز به گزازش میدانی روی آورده است و به صورت ویژه بدان پرداخته است و تیتر اول آن «معرکه فروش» است. همچنین به لاف پومپئو در توئیتر نیز اشاره شده است که از گنده‌گویی‌های آمریکا حکایت می‌کند و هیچ گاه این ادعاها تمامی ندارند.

روزنامه شرق ارگان تبلیغاتی دولت که در ماجرای برجام به گفته رحمانیان مدیر مسئول این روزنامه در نقش روابط عمومی دولت ایفای نقش می‌کرد، تیتر اصلی خود را به تب دلار اختصاص داده است. همچنین به درخواست دیدار روحانی با اصلاح طلبان و صحبت‌های جان بولتون درباره جدی گرفتن آمریکایی‌ها و پاسخ شمخانی اشاره شده است. شرق سیاست سکوت در صفحه اصلی خود را درباره دلار پیش گرفته است و سعی دارد در روزنامه مشرف به تصویب برجام در دولت با هجمه رسانه‌ای شدید فشار روانی را بر مردم و نمایندگان شروع کند.

روزنامه جوان تیتر اصلی خود را به تجمع فردای بسیج اختصاص داده است با موضوع اجتماع پیشگامان خدمت به ملت که در ورزشگاه آزادی و سراسر کشور برگزار می‌گردد. همچنین بخش عمده‌ای از صفحه اول به سقوط دلار طعنه می‌زند با تیتر اصلی «دلار سَقَط شد.»