کدخبر :65267
سیاسی
تاریخ انتشار: 2018-10-06 12:08:44
روزنامه‌های روز شنبه همچنان در نبرد برای تصویب یا تصویب نشدن لایحه استعماری FATF هستند. جبهه بندی واضحی که در میان روزنامه‌ها صورت گرفته است، کاملا خبر از یک جنگ رسانه‌ای می‌دهد و روزنامه نگاران بایستی به این نکته توجه داشته باشند که تمام آن چیزی که به عنوان روشنگری بیان می‌دارند، روزی به عنوان سند در پیشگاه قضاوت مردمی قرار خواهد گرفت.

به گزارش انقلاب نیوز ، بعد از افتضاح برجام و اتفاقی که با برجام و تصویب آن رخ داد، مجلس روز یک شنبه بررسی لایحه استعماری FATF خواهد پرداخت و به نام شفافیت مالی بنادارند تا اطلاعات ملی را در اختیار آمریکا قرار دهند. این بدان معنی است که دوباره دستگاه اطلاعاتی و شناسایی غرب فعال شده و با استفاده از آمار و مختصات به دست آورده از سوی نیروهای خودی، به راحتی می‌تواند شاه‌راه‌ها و معابر اصلی اقتصادی کشور را فلج نماید.

روزنامه سازندگی که بعد از شرق پیشتاز برای تصویب لایحه FATF بوده است و حجم گسترده‌ای از مطالب را در اختیار دفاع از لایحه استعماری گذاشته است، امروز نیز در مصاحبه‌ای با هاشمی طبا کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری که کمتر از یک درصد آرای مردمی را از آن خود کرده بود به دفاع از این لایحه پرداخت. روزنامه سازندگی نزدیک به جریان کارگزاران و مشارکت است.

روزنامه کیهان که از ابتدا در خط مقدم مبارزه با تصویب لایحه استعماری FATF می‌جنگید و این بارهم درباره حق تحفظ و حق شرط در CFT سخن گفته است. کلاهی که با این نام بر سر همه بنا بود گذاشته شود تا به این وسیله لایحه استعماری FATF تصویب شود.

روزنامه شرق نیز با یک گزارش درباره موافقان و مخالفان تصویب FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام به نوعی پمپاژ رسانه‌ای خود را به طرف آینده این طرح برد که اگر شورای نگهبان نظر منفی بدهد، چه اتفاقی بر سر FATF خواهد آمد. به واقع خبرنگار با شیطنتی خاص به دنبال این است که درصورتی که تحلیل وی در مجمع تشخیص به کرسی ننشیند دوباره بازی تقلب، سیاست ورزی و ... مطرح خواهد شد. متاسفانه این رفتار سیاسی در جریان اصلاحات تبدیل به رویه شده است که تحمل باخت ندارند و در صورت شکست به زیر کل بازی می‌زنند و در این مسیر از خوش خدمتی به غربزدگان نیز دریغ نمی‌کنند.