کدخبر :65408
سیاسی
تاریخ انتشار: 2018-10-08 11:48:52
یکی از ارکان، پایه‌ها و محورهای اساسی انقلاب اسلامی و هر نظام مقتدری که می‌خواهد از آن برخوردار باشد، مسئله استقلال است.

به گزارش خبرنگار انقلاب نیوز ،حجت الاسلام و المسلمین عبدالهی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در مصاحبه با خبرنگارانقلاب نیوز، مسئله استقلال را در چند مورد مورد توجه دانست: استقلال سیاسی، استقلال فکری و استقلال اقتصادی

وی افزود: این مسئله محوز اصلی برای عزت‌مداری و اقتدار هر جامعه‌ای است و طبعا شرایط متناسب با خودش را ایجاب می‌کند. درباره این قراردادهایی که مجلس تصویب می‌کند، ابتدا باید دید که استوانه‌های اصلی سازمان مربوطه و تشکیلات آن چه کسانی هستند و چه کسانی نیز آن را دنبال می‌کنند. وقتی می‌بینیم که کشورهای اروپایی مانند فرانسه، انگلستان و از طرفی آمریکا اساس این طرح را چیدند و برنامه‌ریزی نمودند، در حالی که همه اینها قبول دارند که پشتیبانی کننده تروریسم هستند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اظهار داشت: اینها به دنبال طعمه قراردادن زیرساخت‌های کشور هستند و چگونه می‌توان به آمریکا، استکبار و اروپایی‌ها اعتماد کرد؛ در حالی که این قراردادها پایه‌هایش همین هست و در واقع میزبان تروریسم هستند. منافقین پرونده بسیار روشنی دارند و از شخصیت‌های سیاسی و مسئول تا مردم عادی، دانشمند و ... مورد حمله‌های مسلحانه خود قرار دادند و هفده هزار شهید ترور روی دست مردم شریف گذاشتند، در حالی که الان کشورهای اروپایی و آمریکایی از آنها پذیرایی می‌کنند. یعنی خودشان تروریسم پرورند و می‌خواهند با تروریسم مبارزه کنند.

وی عنوان کرد: دغدغه کسانی که این مسائل را مطرح می‌کنند، مشکلات اقتصادی است و می‌گویند که ما باید این قراردادها را ببندیم تا مشکلات اقتصادی بیشتر به ما روی نیاورد. مرحوم امام (ره) و مقام معظم رهبری فرموده‌اند که اینها تعارض ذاتی با ما دارند و مطالب این چنینی بهانه است تا ما را مورد تهدید قرار بدهند و چه این قراردادها را ببندیم و چه نبندیم فرقی نمی‌کند و حرکت خودشان را انجام می‌دهند.

حجت الاسلام و المسلمین عبدالهی تصریح کرد: یکی از محورهای اقتدار و عزت‌مندی ما این است که جلوی نفوذ را بگیریم و امنیت سیاسی داشته باشیم. اینگونه قراردادها عاملی می‌شود تا کسانی که امین نیستند و به دنبال کارهای خصمانه هستند، بر امور طبقه بندی شده ما و نهادهای ما اشراف پیدا می‌کنند. اینطور قراردادها سبب می‌شود تا امنیت‌ از ما سلب شود.

 

وی ادامه داد: نگاه ما به تروریسم با نگاه آنها کاملا متفاوت و متضاد است، بنابراین چگونه می‌توان با کسانی که نگاهشان به تروریسم فرق دارد و افرادی که امنیت و زیرساخت‌ها را تهدید می‌کند، مردم را می‌کشد و ... نه تنها آنها را تروریسم نمی‌دانند بلکه گاهی ازشان نیز استفاده می‌کنند. حال اینکه کسانی هستند جانفشانی و مقاومت می‌کنند و در مسیر جریان انقلاب و امنیت مردم قدم بر می‌دارند، اینها را تروریست می‌خوانند.