کدخبر :65576
سیاسی
تاریخ انتشار: 2018-10-11 13:10:04
رییس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به رشد چشم گیر تولید و صادرات فولاد به رغم اعمال تحریم‌ها، گفت: در حال حاضر از واردکننده به تولیدکننده گندله سنگ آهن تبدیل شده‌ایم.

به گزارش انقلاب نیوز ، کرباسیان که در مراسم معارفه حمید رضا عظیمیان مدیر عامل جدید شرکت فولادمبارکه به رشد تولید زنجیره فولاد در کشور اشاره کرد و اظهارداشت: تولید شش ماه کشور در شمش فولادی با رشد 14درصدی، آهن اسفنجی با 19درصدی، گندله با 38درصدی و کنسانتره سنگ آهن با افزایش 17درصدی همراه شد.

رییس هیات‌عامل ایمیدرو، درباره جایگاه شرکت فولاد مبارکه اظهار داشت: فولاد مبارکه توانسته در کنار رشد در ظرفیت سازی،‌ تولید و صادرات،‌ توجه وافری به مسوولیت اجتماعی داشته باشد.

رشد صنعت فولاد

وی گفت: در موضوع تحریم، به صراحت از بخش فولاد نام برده شده اما خوشبختانه مجموعه تلاش مدیران و کارکنان صنعت فولاد سبب افزایش تولید و صادرات ایران شده است.‌

کرباسیان با بیان اینکه دوران مدیریت آقای سبحانی، مصداق عاقبت به خیری است، از حمایت وزیر صنعت معدن و تجارت تشکر کرد.

رییس هیات عامل ایمیدرو در ادامه از حضور عظیمیان در راس شرکت فولاد مبارکه استقبال کرد و گفت: از مقامات و مسوولان استان، خواهان همکاری با وی در جهت اعتلای صنعت فولاد کشور – به عنوان یک حرکت ملی- هستیم.

به گفته کرباسیان، فولاد مبارکه تا سال 95 واردکننده گندله سنگ آهن بود، ‌اما با تلاش های جمعی صورت گرفته، امروزه این شرکت نه تنها شاهد افزایش ظرفیت تولید گندله که در سایر بخش ها هم با رشد مواجه شده است.