کدخبر :65584
سیاسی
تاریخ انتشار: 2018-10-11 17:00:08
علمای بحرین با صدور بیانیه‌ای از شهروندان این کشور خواستند که در انتخابات صوری پارلمانی و شورای شهر که رژیم آل خلیفه قصد برگزاری آن را دارد شرکت نکنند.

به گزارش انقلاب نیوز ،به نقل از المنار، علمای بحرین در بیانیه‌ای اعلام کردند که رژیم ظالم آل خلیفه به سلب حقوق مردم و نمایندگان واقعی آنها و نادیده گرفتن اکثریت سیاسی در کشور ادامه می‌دهد و این در حالی است که این رژیم گمان می‌کند قادر خواهد بود تا زمانی که از حمایت‌های آمریکا و  انگلیس برخوردار است به خودکامگی خود ادامه دهد.

در این بیانیه آمده است: دل بستن رژیم‌های فاسد به حمایت بیگانگان و استبداد آنها در طول تاریخ به نابودی این رژیم‌ها و پیروزی اراده ملت‌های آزادی خواه انجامیده است و این در حالی است که آل خلیفه از سرنوشت این رژیم‌ها عبرت نمی‌گیرند و سنت‌های الهی و تکرار تاریخ را درک نمی‌کنند.

علمای بحرین در ادامه این بیانیه افزودند: انتخابات صوری و دروغین در بحرین دیگر نمی‌تواند کسی را در این دنیا فریب دهد و خاندان حاکم در بحرین کشور را به سمت بحران بیشتر سوق خواهند داد.

علمای بحرین تاکید کردند که شرکت در این انتخابات ظالمانه به معنای شرکت در ظلم و ستم به ملت مسلمان بحرین است و بهانه‌های واهی که از سوی برخی برای توجیه مشارکت در انتخابات مطرح می‌شود به هیچ وجه قابل قبول نیست.

شیخ حسین الدیهی معاون دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین روز گذشته در نشستی خبری در لندن تحریم انتخابات پارلمانی و شورای شهر این کشور را اعلام کرد.

معاون دبیرکل جمعیت الوفاق گفت که یکی از دلایل تحریم انتخابات نبود قانون اساسی و نظام انتخاباتی عادلانه است.

رژیم آل خلیفه سوم آذر ماه را تاریخ برگزاری انتخابات پارلمانی و شورای شهر بحرین اعلام کرده است.

بحرین از 14 فوریه سال 2011 میلادی (25 بهمن 1389) صحنۀ خیزش مردمی علیه رژیم آل خلیفه است.