کدخبر :65587
سیاسی
تاریخ انتشار: 2018-10-11 18:00:17
نخست وزیر مامور تشکیل دولت جدید عراق خواستار باز شدن منطقه الخضراء(سبز) بغداد به روی شهروندان عراقی شد.

به گزارش انقلاب نیوز ، به نقل از الفرات، عادل عبدالمهدی نخست وزیر مکلف امروز از ساختمان پارلمان عراق بازدید کرد.

عبدالمهدی با حضور در پارلمان با حسن الکعبی معاون اول رئیس پارلمان و برخی دیگر از نمایندگان در سالن قانون اساسی دیدار کرد.

وی بر ضرورت باز شدن منطقه الخضراء بغداد به روی شهروندان تاکید کرد. عبدالمهدی همچنین خواستار اختصاص مکانی به نخست وزیر در داخل پارلمان برای برگزاری نشست‌های دوره‌ای با نمایندگان شد.

الکعبی هم در این دیدار خطاب به عبدالمهدی گفت پارلمان حامی اساسی دولت جدید خواهد بود مادامی که در خدمت و یاری‌رسان ملت عراق و برآورده کننده نیازهای کاملش باشد.

وی افزود مرحله ‌آینده شاهد هماهنگی عالی میان قوای مجریه و مقننه برای تصویب قوانین و گرفتن تصمیماتی است که در خدمت شهروندان خواهد بود.

دیدار وزیر دفاع نروژ با برهم صالح

خبر دیگر اینکه برهم صالح رئیس جمهوری عراق امروز در کاخ السلام بغداد، وزیر دفاع نروژ را به حضور پذیرفت.

بر اساس بیانیه دفتر رئیس جمهوری عراق، در آغاز این دیدار، فرانک بک جانسون وزیر دفاع نروژ انتخاب برهم صالح به ریاست جمهوری را به وی تبریک گفت و پیامی از سوی نخست وزیر نروژ به وی تقدیم کرد.

در این دیدار بر  اهمیت تقویت همکاری نظامی میان عراق و نروژ به ویژه در زمینه تجهیز و آموزش ارتش عراق و توسعه توانمندی رزمی آن تاکید شد.

رئیس جمهوری عراق با اشاره به شجاعت نیروهای ارتش، پلیس، حشد شعبی و پیشمرگه در نبرد با گروه تروریستی داعش و عملکرد عالی آنها بر اهمیت نقش مثبت عراق در حل تنش‌های منطقه‌ای و بین‌المللی در راستای ثبات منطقه تاکید کرد.

وزیر دفاع نروژ هم بر پایبندی کشورش به حمایت از عراق در تمام زمینه‌ها تاکید کرد و گفت نروژ همچنان به تقویت توانمندی‌های نظامی نیروهای مسلح عراق ادامه می‌دهد.

جانسون همچنین بر اهمیت تلاش همه طرف‌ها برای جلوگیری از بازگشت تروریسم به منطقه و ضرورت افزایش تلاش‌ها برای نابودی و ریشه‌کنی نهایی آن و نیز اهمیت بازسازی مناطقی که از تروریسم متضرر شده، تاکید کرد.
انتهای پیام/