کدخبر :65595
سیاسی
تاریخ انتشار: 2018-10-11 21:20:53
نخست‌وزیر سریلانکا طی سخنانی در پارلمان این کشور گفت: آغاز اعمال تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران در ماه نوامبر، قیمت نفت را افزایش خواهد داد.به نقل از کلمبوگازت، رانیل ویکرم‌سینگ، نخست‌وزیر سریلانکا امروز طی سخنانی تأکید کرد: آغاز تحریم‌های نفت آمریکا در ماه نوامبر علیه ایران قیمت نفت را در بازار جهانی افزایش خواهد داد. وی در پاسخ به یکی از اعضای پارلمان این کشور گفت: البته جهان منتظر است و در حال نظاره تأثیر این قیمت‌ها بر نفت است. نخست‌وزیر سریلانکا ادامه داد: این نگرانی وجود دارد که این تحریم‌ها به افزایش قیمت نفت منجر شود. این مقام سریلانکایی افزود: جنگ تجاری آمریکا با چین نیز بر قیمت نفت موثر خواهد بود. کابینه سریلانکا پیش‌تر در اوایل سال جاری توافق کرده بود که باید برای کنترل قیمت نفت در این کشور یک روش قیمت‌گذاری ایجاد کند. البته یکی از اعضای پارلمان سریلانکا می‌گوید هیچ کس نمی‌داند این روش چگونه به کار بسته خواهد شد. قرار است با فرمان نخست‌وزیر سریلانکا جزئیات این نحوه قیمت‌گذاری توسط وزیر اقتصاد این کشور به سمع پارلمان برسد. انتهای پیام/

به گزارش انقلاب نیوز ، به نقل از کلمبوگازت، رانیل ویکرم‌سینگ، نخست‌وزیر سریلانکا امروز طی سخنانی تأکید کرد: آغاز تحریم‌های نفت آمریکا در ماه نوامبر علیه ایران قیمت نفت را در بازار جهانی افزایش خواهد داد.

وی در پاسخ به یکی از اعضای پارلمان این کشور گفت: البته جهان منتظر است و در حال نظاره تأثیر این قیمت‌ها بر نفت است. 

نخست‌وزیر سریلانکا ادامه داد: این نگرانی وجود دارد که این تحریم‌ها به افزایش قیمت نفت منجر شود. 

این مقام سریلانکایی افزود: جنگ تجاری آمریکا با چین نیز بر قیمت نفت موثر خواهد بود.

کابینه سریلانکا پیش‌تر در اوایل سال جاری توافق کرده بود که باید برای کنترل قیمت نفت در این کشور یک روش قیمت‌گذاری ایجاد کند. البته یکی از اعضای پارلمان سریلانکا می‌گوید هیچ کس نمی‌داند این روش چگونه به کار بسته خواهد شد.

قرار است با فرمان نخست‌وزیر سریلانکا جزئیات این نحوه قیمت‌گذاری توسط وزیر اقتصاد این کشور به سمع پارلمان برسد.

انتهای پیام/