کدخبر :65613
سیاسی
تاریخ انتشار: 2018-10-11 10:21:51
بانک جهانی طی گزارش خود اعلام کرد وضعیت اقتصادی پاکستان حداقل به مدت ۲ سال با مشکلات مختلفی روبرو خواهد بود.

به گزارش انقلاب نیوز ، به نقل از ای آر وای نیوز، بانک جهانی با انتشار گزارشی اعلام کرد: وضعیت اقتصادی در پاکستان شرایط سختی را میگذراند و حداقل به مدت 2 سال با مشکل مواجه خواهد بود.

در این گزارش تصریح شده است: بدهیهای خارجی پاکستان باعث شده است که مخارج جاری دولت بسیار زیاد باشد و این عامل اصلی مشکلات فعلی است.

همچنین بانک جهانی تاکید کرده است: حل مشکل فعلی و بهبود شرایط اقتصادی و شغلی مردم پاکستان نیازمند زمان است ولی دولت می تواند با جدیت کشور را از این وضعیت بحرانی نجات دهد.

بانک جهانی در گزارش خود به اهمیت سرمایه گذاریهای خارجی اشاره وعنوان کرده است: در صورتی که اسلام آباد موفق به جذب سرمایه از خارج شده و پروژههای اقتصادی بزرگی را آغاز کند مشکلات به تدریج حل خواهند شد.

در گزارش بانک جهانی آمده است: پاکستان تنها کشوری در منطقه جنوب آسیا است که فرصت های محدودی دارد و باید به سرعت خود را از وضعیت وخیم فعلی نجات دهد.

این درحالی است که دولت مردان پاکستانی در تلاش هستند تا برای حل مشکلات فعلی از طریق صندوق بین المللی پول وام دریافت کنند.

عمران خان پیش از رسیدن به قدرت بارها اعلام کرده بود قصد افزودن بدهیهای خارجی پاکستان را ندارد ولی اینک خود به این نتیجه رسیده است که چارهای جز دریافت وام ندارد.

اسلام آباد در تلاش است از طریق همکاریهای مشترک با چین و کشورهای مانند عربستان مشکلات اقتصادی خود را حل کند.

انتهای پیام/.