کدخبر :65621
سیاسی
تاریخ انتشار: 2018-10-13 11:13:42
بررسی ابعاد مختلف دشمن شناسی یکی از کارهایی است که باید جدی صورت بگیرد، زمانی که دشمن شناسی انسان ضعیف باشد در بزنگاه‌های اجتماعی و تاریخی توان مداخله و ورود نخواهد داشت.

به گزارش انقلاب نیوز ، حجت الاسلام و المسلمین غفاری فر استاد حوزه و دانشگاه گفت: قرآن در دو بخش دشمن را معرفی می‌کند، در یک بخش ملاک می‌دهد و در بخش دیگر فاعل را معرفی می‌کند.

وی ادامه داد: افعال دشمنانه و اندیشه‌های دشمن بایستی معرفی شود. قرآن دشمنان را معرفی می‌کند به عنوان نمونه ابلیس، فرعون، نمرود و ... دشمن جریان حق بودند. اما در حوزه اندیشه شرک، زیاده خواهی و ... افعال دشمنانه هستند و زمانی که وجود خارجی داشته باشد تبدیل به یک عمل خلاف عفت می‌شود.

استاد دانشگاه باقرالعلوم پیرامون وظیفه ما در قبال دشمن شناسی توضیح داد: وظیفه ما مطالعه تاریخ است، هیچ وقت یهود به قدرت نرسید مگر این که انسان را منحرف نمود. عامل فروپاشی دستگاه عثمانی یهودیان نفوذی بودند، عامل سقوط دستگاه قاجار یهودیان نفوذی بودند. قاجار از زمانی منحرف شد که افرادی همچون میرزا ملکم خان و یعقوب خان ارمنی و محمد علی فروغی دوزیست یهودی مسلمان شده نفوذ کردند.

وی ابراز داشت: مطمئنا در نظام جمهوری اسلامی نیز نفوذ خواهند کرد و بر مردم سخت گرفته خواهد شد. در بسیاری شهرها امکانات وجود دارد ولی کم کاری صورت می‌گیرد و به همین خاطر باید با استفاده از رسانه‌هایی که در اختیارشان هست، از این فاجعه و اعتراض به وجود آمده دوباره علیه نظام استفاده کنند، دقیقا همین کار را در زمان دولت عبدالحمید در دولت اسلامی انجام دادند و همین اتفاقات بی مدیریتی در دولت قاجار نیز صورت گرفت.

استاد جریان شناسی و مطالعات سیاسی عنوان کرد: آمریکا در حال اداره یهود و صهیونیسم است و چون مسیحیت ادبیات جنگ طلبانه ندارند با نئومحافظه‌کاران آمدند و ترامپ در کنار بوش ... همه نئومحافظه‌کارانی هستند و برای جنگ آمده‌اند.

وی در پایان به قراردادهای استعماری اشاره کرد و گفت: یاسر عرفات چگونه بیچاره شد، برخی رهبران منطقه‌ای در مقابل دشمن کم کاری کردند و شکست خوردند. امروز نیز حسن روحانی و علی لاریجانی نشسته‌اند و برای ما به دنبال امضای پالرمو هستند. باید دشمن را بشناسند و تاریخ را درست مطالعه کنند تا آنها نیز عبرت تاریخ نشوند.