کدخبر :65683
سیاسی
تاریخ انتشار: 2018-10-13 12:58:53
نفوذ یکی از کلیدواژه‌های اساسی است که امروز به رخنه تبدیل شده است. یعنی نفوذی همه‌گیر و در ابعاد مختلف برای فروپاشی اساسی در پیکره نظام جمهوری اسلامی است. این نفوذ در مراکز فرهنگی، سیاسی و اقتصادی درست می‌شود و ناهنجاری مدنی در بخش‌های مختلف ادارات که با ارباب رجوع در ارتباط است، موجبات فشل شدن سیستم و ناکارآمدی حکومت را به رخ بکشند.

به گزارش انقلاب نیوز ، همچنین فضای روانی یکی از مهمترین مسائلی است که نباید از کنار آن بی توجه گذشت، رژیم صهیونیستی با آموزش دو گردان 8200 و 9900 در تلاش است تا با ترفندهای مختلف نارضایتی را در جمهوری اسلامی فراگیرسازی نماید.

هر چند نیروهای مردمی قدس بیکار ننشستند و در مقابل این اقدام عملیات روانی شروع به فعالیت در فضای مجازی و نمایش بخش‌های عربی-اسلامی فلسطین کردند ولی این درگیری رسانه‌ای به خاطر غلبه نظامی صهیونیست‌ها و خشونت‌طلبی‌های بسیار، به میدان سخت کشیده شده است.

در حال حاضر رژیم صهیونیستی در حال یک جنگ رسانه‌ای با دنیا است. این فعالیت هزینه‌های میلیارد دلاری هنگفتی بر یهودیان تحمیل می‌کند، اما به هر حال امروز منطقه و دنیا را درگیر این مسئله کرده است.

  • پروپاگاندا: منتشر ساختن یا ترویج کردن پاره‌ای از افکار و دیدگاه‌ها با هدف تقویت، جایگزین کردن یا تعدیل گرایش‌ها و رفتارهای گروهی از مخاطبان است.[1] این اقدام را شبکه‌های عبری زبان از طرفی و شبکه‌‎های عربی استکبار انجام می‌دهند. مسئله کشور یهود چند روز پیش تصویب شد، در حالی که اجبار به آموزش زبان عبری سال‌هاست توسط مدارس صهیونیستی به اجبار صورت می‌گرفته است.
  • دیپلماسی عمومی: اصطلاح دیپلماسی عمومی نخستین بار در سال 1965 در آمریکا توسط الموند گولیون، رئیس مدرسه «حقوق و دیپلماسی فلچر» در دانشگاه «تافتز» به کار گرفته شد و عبارتند از ارتباطات معطوف به منافع ملی یک کشور از طیق ارتباط با مردم خارج از مرزهای جغرافیایی. این اقدام چندین بار توسط اوباما برای مردم ایران صورت گرفت و البته بعدها نتانیاهو نیز از اوباما تقلید کرد و سعی نمود تا با پر کردن دو ویدئو چهره منفور خود در میان مردم ایران را کمی تلطیف نماید.
  • جنگ نرم: جنگ نرم، استفاده دقيق و طراحي شده از تبليغات و ديگر اعمالي است كه منظور اصلي آن تاثيرگذاري بر عقايد، احساسات، تمايلات و رفتار دشمن، گروه بي طرف و يا گروههاي دوست است به نحوي كه براي برآوردن مقاصد و اهداف ملي پشتيبان باشد.[2] مهمترین عرصه برای جنگ نرم رژیم صهیونیستی فضای مجازی است و قطعا بدون کمک آمریکا، رسانه‌هایش و هالیوود اسرائیل توان فعالیتی نخواهد داشت، هر چند هزینه هالیوود را یهودیان می‌دهند و باید مطابق با دستورات آنان کار کنند.[3]

امام خامنه‌ای درباره شکستن جنگ نرم صهیونیست‌ها می‌فرماید: به نظر ما می‌شود امپراتوری رسانه‌ا‌ی صهیونیستی غربی را شکست داد؛ می‌شود این کار را کرد، اگر همه همّت کنیم، می‌توانیم. شکست صهیونیست‌ها در جنگ نرم هم ممکن است؛ همچنان‌که در جنگ سخت، صهیونیست‌ها شکست خوردند؛ همچنان‌که ملاحظه کردید رژیم صهیونیست در لبنان شکست خورد، مجبور به عقب‌نشینی شد، مجبور به اعتراف به شکست شد؛ درحالی‌که همه خیال میکردند این یک رژیم شکست‌ناپذیر است. در جنگ نرم هم میتوان رژیم صهیونیستی و عوامل آن را شکست داد.[4]

  • افکار عمومی: افکار عمومی به عنوان مجموعه‌ای از عقاید یا نوعی سازمان اجتماعی تقسیم می‌شود. رژیم صهیونیستی با تاسیس صفحه در شبکه‌های اجتماعی در تلاش است تا نسبت به واقعیت‌های اجتماعی ایران شروع به شایعه سازی و ایجاد رعب و وحشت بپردازند. آمدنیوز نیز با نفوذ افسر اطلاعاتی رژیم صهیونیستی به نام آشر توانست به تاثیرگذاری در افکار عمومی ایران به نفع رژیم صهیونیستی فعالیت کند.

اسناد همکاری آشر با آمدنیوز توسط نداامین وبلاگ نویس ضدانقلاب منتشر شد و با انتشار صوت‌های محرمانه روح الله زم با آشر پیرامون اقدامات بعدی رژیم صهیونیستی درباره دخالت ایران پرده برداشت.