کدخبر :66309
سیاسی
تاریخ انتشار: 2018-10-24 12:31:23
بعضی از رسانه‌های دیگر هم وجود دارند که به بزرگی این حماسه و به جاذبه بسیار قوی امام حسین(ع) اعتراف کرده‌اند. یکی از رسانه‌های چینی می‌گوید: «اربعین 20 میلیونی آنقدر صدایش بلند بود که رسانه‌های غربی نتوانستند جلوی آن را بگیرند.»

به گزارش انقلاب نیوز ، بعد از هزار و اندی سال هنوز که هنوزه داغ شیعیان برای شهادت امام مظلومشان امام حسین(ع) سرد نشده است و این مطلب مردم جهان را به حیرت وامی‌دارد. درحقیقت پیاده‌روی اربعین موجب بهت و حیرت جهانیان می‌باشد که علیرغم انکار بعضی‌ها در این مورد، آمارها نشان دهنده حضور جمعیت زیادی از اقصی نقاط جهان در این گردهم‌آیی بزرگ عاشقان حسینی است.

پیاده‌روی اربعین، نشانه دهنده عظمت و قدرت تشیع است که این حد از اتحاد، همبستگی و خدمت‌گذاری در بین مردم برای جهانیان حیرت‌آور است. در این پیاده‌روی صحنه‌های عجیبی دیده می‌شود که در هیچ زمان دیگری شاهد آن نخواهیم بود. زائرانی را مشاهده می‌کنیم که از دورترین نقاط جهان و با مشکلات فراوان خود را به این پیاده‌روی می‌رسانند. و همچنین میزبانانی که تمام زندگی خود را با اخلاص برای زائران حضرت حسین(ع) می‌گذارند و اعتقاد راسخ دارند که هرچه هزینه کرده‌اند و حتی بیشتر به آنها بازمی‌گردد.

تصویر مرتبط

دور از شگرف بودن این پیاده‌روی که هر فرد کنجکاوی را به شرکت در آن می‌کشاند، جو معنوی عمیقی در این تجمع عظیم جاری است که همگان را در برمی‌گیرد و گاهی اوقات موجب اسلام آوردن بعضی از غیرمسلمانان نیز می‌شود.

از جمله بازتاب‌های این حماسه عظیم حسینی در دنیا، حضور بسیاری از مسیحیان، اهل کتاب، اهل سنت و... است که به‌دنبال فهم اسلام ناب محمدی هستند. وقتی مردم جهان می‌بینند که گرمای خون امام حسین(ع) آنچنان حرارتی دارد که هیچ‌کس توانایی مقابله با آن را ندارد، بسیار متاثر می‌شوند و ناخواسته جذب این سیل جمعیت خواهند شد. «آنتوان بارا» نویسنده و اندیشمند مسیحی سوری‌تبار می‌گوید: «عقل از درک و فهم این حماسه عظیم عاجز است.»

رهبر معظم انقلاب نیز درباره این حماسه بزرگ می‌فرمایند: «شروع این حرکت عظیم که توسط جابر ابن عبدالله انصاری(ره) صورت گرفت بخاطر قدرت و جاذبه امام حسین(ع) است که جابر را از مدینه به سمت کربلا می‌کشاند و این جاذبه همان جاذبه‌ای است که در دل من و شما وجود دارد»

نتیجه تصویری برای اربعین

با فرا رسیدن اربعین حسینی، شور عجیبی در دل مسلمانان جهان به‌وجود می‌آید و این شور آنان را به سمت کربلا راهنمایی می‌کند. اگر نیروهای مبلغ و ارزشی از فرصت کوتاه اما مناسبی که اربعین به‌وجود آورده است استفاده نکنند و شروع به تربیت افراد برای انقلاب نکنند مطمئنا دشمن می‌آید و روی این بستر آماده سرمایه‌گذاری می‌کند و افراد را در همین مسیر پیاده‌رویی منحرف می‌کند، چنانچه که در مسیر پیاده‌رویی موکب‌هایی دیده می‌شود که به‌راحتی درحال تبلیغ فرقه‌های منحرفه خود هستند.

در کنار فضیلت و عظمت اربعین برای افراد حاضر در پیاده‌رویی، یک نکته دیگری نیز در آن دیده می‌شود. این پیاده‌روی عظیم مردم را با اسرای کربلا همراه می‌کند، با حضرت زینب کبری(س)، امام سجاد(ع) و چند ده زن و بچه داغ دیده. باید به اهمیت نقش حضرت زینب(س) در واقعه عاشورا واقف شد تا هم بتوان الگوی کاملی برای زنان دنیا ترسیم و هم الگوی صبر و استقامتی برای هر مرد و زنی ایجاد کرد. اگر بخواهیم در کوتاه‌ترین جمله اهمیت حضرت زینب(س) در کربلا را به تصویر بکشیم باید گفت؛ کربلا در کربلا می‌ماند اگر زینب(س) نبود.

بازتاب پیاده‌روی اربعین در رسانه‌های جهان باعث به لرزه در آمدن ستون‌های کفر و ظلم و وحشت‌زدگی بسیاری از سردمداران کفر شده است. از این رو آنان سعی در کتمان و پنهان کردن این حماسه عظیم حسینی دارند ولی به قول مقام معظم رهبری، شتر در خواب بیند پنبه دانه. «یریدون ان یطفؤا نور الله بافواههم و یأبی الله الا ان یتم نوره و لوکره الکافرون.[1]»

اما بعضی از رسانه‌های دیگر هم وجود دارند که به بزرگی این حماسه و به جاذبه بسیار قوی امام حسین(ع) اعتراف کرده‌اند. یکی از رسانه‌های چینی می‌گوید: «اربعین 20 میلیونی آنقدر صدایش بلند بود که رسانه‌های غربی نتوانستند جلوی آن را بگیرند.»

[1]  (همواره می‌خواهند نور خدا را با سخنان باطل «و تبلیغات بی‌پایه» خود خاموش کنند؛ ولی خدا برآن است که نور خود را کامل کند، هرچند کافران خوش نداشته باشند.) سوره توبه آیه 32