کدخبر :66548
سیاسی
تاریخ انتشار: 2018-10-29 07:31:05
پیام بسیار عظیم راهپیمایی میلیونی اربعین از ناحیه شیعیان به دنیا نفی خشونت، نفی تروریسم، ترویج صلح، دوستی، ایثار، جود و کرم است.

به گزارش انقلاب نیوز ، حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد معرفت، دکترای شیعه‌شناسی و استاد حوزه علمیه قم در مصاحبه با خبرنگار انقلاب نیوز پیرامون اثر پیاده‌رویی اربعین در جهان و اعتراف دشمنان به قدرت شیعیان گفت: پیاده‌روی اربعین که به‌ عنوان بزرگ‌ترین اجتماع انسانی جهان شناخته می‌شود، جهانیان را به حیرت فرو برده و مستکبران را به ترس انداخته است، چرا که آنها این جمعیت میلیونی را لشکری از انسان‌های ثابت قدم و استوار در برابر زیاده‌‌خواهی‌های خود می‌دانند.

وی ادامه داد: از این‌رو عده‌ای سعی دارند تا خود را بی‌خبر از این همایش عظیم نشان دهند و آن را انکار کنند، اما عده‌ای نیز تاب نیاورده‌اند و لب به اعتراف گشوده‌اند تا آنجا که برخی از رسانه‌های غربی را واداشته تا از آن به‌عنوان نمایش قدرت شیعیان در منطقه‌ای یاد کنند که درگیر غده چرکین تکفیری‌ها و سلفی‌ها است.

http://s8.picofile.com/file/8341330384/photo_2018_10_30_17_32_07.jpg

دکتر معرفت، مبلغ بین‌المللی ضمن اشاره به اربعین، بزرگترین راهپیمایی دنیا خاطر نشان کرد: دو عامل اصلی دست به دست هم داده‌ تا راهپیمایی اربعین به بزرگ‌ترین راهپیمایی دنیا تبدیل شود؛ اولا چنین حرکت عظیمی، تنها در اثر اعتقادات قلبی و ایمانِ افراد نیست بلکه افزون برآن، عشق و محبت به امام حسین(ع) نیز ترغیب کننده و تحریک کننده است. از همین رو شاهد هستیم سال به سال جمعیت شرکت‌کنندگان در این مراسم افزایش می‌یابد.

وی افزود: ثانیا منشأ این تجمع میلیونی، اتحاد بین ادیان خصوصا فرق و مذاهب اسلامی است، زیرا در میان زائران پیاده شمار زیادی از منصفان و متدینانِ اهل سنت، گروه‌های مسیحی، زرتشتی‌ و یهودی دیده می‌شود که برای زیارت امام حسین(ع) حرکت می‌کنند. اتحادی که فقدانِ آن، همواره بزرگ‌ترین آفت جهان بوده، و دشمنان نیز دقیقا از همین نقطه ضعف برای ضربه زدن به پیکره‌ جهان اسلام استفاده کرده‌اند.

نتیجه تصویری برای محمد معرفت

استاد حوزه علمیه قم در ادامه صحبت‌های خود با توجه به اثر اربعین در بین مردمان جهان گفت: پیام بسیار عظیم راهپیمایی میلیونی اربعین از ناحیه شیعیان به دنیا نفی خشونت، نفی تروریسم، ترویج صلح، دوستی، ایثار، جود و کرم است. این پیام همان روح قیام امام حسین(ع) است که از همان ابتدا برحرکتی مسالمت‌آمیز متمرکز بود که مهم‌ترین هدف آن اصلاح و تحکیم رسالتی بود که پیامبر(ص) به‌خاطر آن مبعوث شده بود. خون امام حسین(ع) و همچنین تاکید ائمه(ع) بر پیاده‌رویی اربعین باعث شد تا راهپیمایی اربعین نمایش‌گر عظمت اسلام ناب حسینی در برابر اسلام دروغین وهابیت، داعش و استکبار جهانی باشد.

وی در پایان به سانسور رسانه‌های دنیا از این واقعه بزرگ اشاره کرد و اظهار داشت: هرچند رسانه‌‌های دنیا با سانسور راهپیمایی عظیم اربعین، در تلاش هستند که مانع ارسال پیام آن به جهان شوند اما افزون بر تلاش صادقانه رسانه‌های خودی، هم‌زیستی مسالمت‌آمیز اقشار مختلف مردم از سراسر دنیا در این پیاده‌رویی، این پیام را به‌گوش جهانیان خواهد رساند که باعث آگاهی و نجات بشریت از طریق فداکاری امام حسین(ع) و یاران مخلص ایشان است.