کدخبر :66611
سیاسی
تاریخ انتشار: 2018-10-30 11:22:34

به گزارش انقلاب نیوز ، افرادی که راهی کربلا شده‌اند، روز به روز درحال نزدیک شدن به عمود 1452 هستند و کسانی که از این قافله عقب مانده‌اند، صدای «الرحیل» اربعین را بلندتر می‌شنوند و قند در دلشان آب می‌شود که چرا از این قافله عقب افتاده‌اند و به هر آب و آتشی می‌زنند تا بتوانند در بزرگ‌ترین راهپیمایی جهان که نمادی از قدرت و وحدت اسلامی است حاضر شوند. متن زیر گزارشی است از حضور زائران اربعین حسینی که در رسانه‌ها منتشر شده است.

نتیجه تصویری برای اربعین و زائران میلیونی

اولین زائر اربعین جابربن عبدالله انصاری به همراه شاگردش عطیه عوفی نخستین زائران حرم امام حسین(ع) بودند که پس از واقعة عاشورای سال 61 هجری از مدینه رهسپار عراق شدند و روز بیستم صفر به کربلا رسید.

در رابطه با راهپیمایی بزرگ اربعین مقام معظم رهبری فرمود: شروع جاذبه مغناطیسی حسینی در روز اربعین است، جابربن عبدالله را از مدینه بلند می‌کند و به کربلا می‌کشند، این همان مغناطیسی است که امروز هم با گذشت قرن‌های متمادی در دل من و شما هست.

نتیجه تصویری برای اربعین و زائران میلیونی

امروز این مغاطیس آنچان قوی است توانایی این را دارد از سراسر جهان با پرچم های مختلف کشورهای جهان افرادی از کشور های مختلف برای این پیاده روی بزرگ جمع کرده همانند این جوانی اهل کشور افغانستان در گوشه‌ای از مراسم در حال عزاداری است، حمید پدرش طلبه جامعه المصطفی است او می‌گوید: امام حسین(ع) امر به معروف را به ما یاد داد و ما باید سعی کنیم اسیر شیطان نشویم و زیر سایه ائمه(ع) و خداوند بمانیم.

در این سوی مراسم اربعین احمد اسماعیل طلبه‌ای از کشور استرالیا است که به سختی فارسی صحبت می‌کند اما مفهوم خود را می‌رساند و می‌گوید: امام حسین(ع) و خانواده‌اش شهید شدند تا دین خدا پا بر جا بماند و ما با حضور خود در این مراسم اعلام وفاداری به حضرت اباعبدالله(ع) را اعلام می‌کنیم.

محمد سالم یک سال است که به ایران آمده و از زندگی در ایران راضی است، او اهل کشور تانزانیا است و 10 سال است که مذهب شیعه را انتخاب کرده است، نظر او را درباره امام حسین (ع) جویا می‌شوم، «امام حسین (ع) کشتی نجات است و هرکسی به او تمسک بجوید عاقبت به خیر می‌شود».

 اینها سخنان همه زوار کربلا است که خود را به پیاده روی اربعین رسانده یا از غافله عقب افتاده اند اما این بار دیگر مراسم اربعین به یک سنت عزاداری تبدیل نشده بلکه بزرگ ترین مراسم رژه نیروهای مقاومت در سراسر جهان تبدیل شده است.

تصویر مرتبط

این رژه بزرگ با وجود فتنه های بزرگی چون داعش هر سال به اقتدار خود افزایش می دهد و امسال اولین سالی است که حکومت خودخوانده داعش توسط نیروهای مقاومت نابود شده است.

 محل رژه محور مقاومت طبق معمول در کربلا در روز اربعین حسینی برگزار شده و با امام شهید خود حسین بن علی پیمان بسته تا در برابر استعمار، صهیونیست، وهابیت و... مبارزه کنند. اما در فتنه های آخرالزمان جریان های سیاسی و محور غربی، عبری و عربی با ایجاد تفرقه خواهان این هستند تا رزمایش بزرگ محور مقاومت در اربعین برگزار نشود

 نمونه بارز آن فتنه ای که روزنامه های شرق(روزنامه زنجیره ای در ایران) و روزنامه روزنامه الشرق الاوسط که باهدف تفریقه میان مردم عراق و ایران سعی داشت تا امسال مراسم اربعین برگزار نشود که با شکست روبه رو شد.

میرمسعود حسینیان سرکنسول ایران در کربلا در رابطه گفت: توطئه دشمنان اسلام که تلاش دارند تا با ایجاد تفرقه میان دو ملت شیعه ایران و عراق، روابط این دو کشور را با هم تحت تأثیر قرار دهند، برخی مسائل داخلی در ایران و برخی اتفاقاتی که در عراق از جمله در بصره به تازگی رخ داد، مراسم اربعین امسال را با سال های دیگر متفاوت کرده که همت بیشتر مسئولین دو کشور را در این برهه حساس می طلبد.

حجت السلام پناهیان: امروزه در خصوص اربعین، احساس مسئولیت می کنیم ونه صرفا محبت؛ این مجلس، مجلس جهانی حضرت اباعبدالله الحسین(ع) است و باید پررونق تر از سالهای قبل برگزار کنیم قطعا با مانع تراشی های دشمنان نیز مواجه خواهد که باید با آنها مقابله کنیم.

این رزمایش بزرگ از ادیان مختلف نیز نیرو پذیرش می‌کند مانند مهمانان برنامه افق نو(برنامه ای که پیرامون صهیونیست) که در سال گذشته با نادر طالب زاده برگزار شد با همراهی طالب زاده قدم به راهپیمایی اربعین گذاشته و مدعی هستند که این رزمایش بزرگ در جهان از نشانه های آخرالزمانی است.

نتیجه تصویری برای الکساندر دوگین

حتی الکساندر دوگین نظریه پرداز، نویسنده و  استراتژیست روسیه نیز سال گذشته در جمع مشتاقان اباعبدالله حضور یافت در رابطه با راهپیمایی اربعین گفت: این پیاده روی نشانه‌ای مهم از آمادگی برای یک تحول معنوی جهانی و آخرالزمانی است. من به عنوان یک مسیحی ارتدوکس با رویکرد آخرالزمانی انقلاب اسلامی که خود را حرکتی آماده گر برای ظهور مسیح و مهدی می داند، موافقم و امیدوارم با آن حادثه عظیم که پیروان همه ادیان منتظر آن هستند، فاصله زیادی نداشته باشیم.

وی عقیده داشت که باید این این مراسم هر ساله برگزار بشود و در این باره گفت: پیاده روی اربعین به یک حادثه آخرالزمانی شباهت بیشتری تا یک حادثه عادی و معمولی دارد. ما و همه کسانی که در جستجوی عدالت و معنویت در دنیای ظلمت و ستم زده مدرن هستیم باید با همدیگر متحد شویم و این پیاده روی جلوه ای از این اتحاد است.

سوالی همیشه ذهن من را به خود مشغول می کند چرا فقط تعداد کمی از کشور های دیگه در این راه پیمایی حاضر می شوند چرا در خارج از جهان اسلام کسی از این راهپیمایی بزرگ جهانی خبری ندارد چرا کسی در اروپا، آمریکا و جهان کسی از این مراسم بزرگ خبری ندارد از وحدت میان نژاد، قوم، سرزمین، زبان وجود ندارد گویا همه خود را از یک پدر مادر می دا نند و دشمانان می خواهند میان خواهران و برادرانشان اختلاف بیندازد مانند عراق، ایران که فتنه عرب و عجم برپا شد.

حجت الاسلام علیرضا پیاهیان در این باره گفتند: بسیاری از مردم جهان-خصوصاً در کشورهای غربی- نمی‌دانند که در اینجا یک راهپیمایی 20میلیونی دارد انجام می‌شود. برخی از رسانه‌های خارجی، تعداد واقعی زائران اربعین را به مردم نمی‌گویند بلکه رسماً می‌گویند: «چندصد هزار نفر در این تجمع شرکت کردند!» و بعد هم در تصاویر خودشان، فقط یک گوشۀ کوچکی از جمعیت را نشان می‌دهند که چندهزار نفر بیشتر نیستند!