کدخبر :66612
سیاسی
تاریخ انتشار: 2018-10-30 11:35:17
اباعبدالله با قیام خود چهره این افراد آشکار کرد و نشان داد حتی قاری قرآن هم می تواند در ولایت شیطان باشد چه برسد به انسان عابد که جندین بار پای پیاده به مکه رفته باشد. این نوع افراد در تاریخ انقلاب فراوان داشتیم افرادی با صورت زیبا و محاسن مرتب کنار مردم قبل از پیروزی انقلاب کنار مردم علیه طاغوت شعار می داد اما 1300 هزار نفر را در دهه شصت انقلاب بکشند.

به گزارش انقلاب نیوز ، کل یوم عاشورا کل ارض کربلا 14 قرن از واقعه اسفناک در تاریخ کربلا می‌گذرد اما هنوز میلیون‌ها نفر به یاد حضرت عزاداری می‌کنند و الگوی انقلاب‌های خود را  همچون انقلاب جمهوری اسلامی را از نهضت عاشورا درس می‌گیرند.

سوالی که برای همگان پیش می‌آید، مگر حسین بن علی چه کاری انجام داده است که میلیون‌ها نفر در روز اربعین به یاد ایشان با پای برهنه و پیاده به سوی کربلا حرکت می‌کنند؟ آیا فقط از شیعیان هستند به زیارت ایشان مشرف می شوند؟

نتیجه تصویری برای قیام امام حسین

 با روق زدن تاریخ قیام سیدالشهدا به وصیت نامه کوتاه ایشان قبل از حرکت از مکه به سوی کوفه مواجه می‌شویم که برادرشان محمدبن حنفیه از آن نگه داری می‌کرد، امام در قسمتی از وصیت نام کوتاه خود می‌نویسد: من از سر هوا و هوس قیام نکردم و قصد افساد و ظلم به دیگران هم ندارم، (و در پی پست و مقام و مال دنیا هم نیستم) بلکه به منظور اصلاح امت جدّم قیام کرده‌ام. در این وصیت نامه، سیدالشهدا مشخص می‌کنند طالب دنیا نیستند.

 

هدف من از قیام امر به معروف و نهی از منکر است

 

حتی در قسمت دیگر وصیت نامه خود برای ابن حنفیه می‌نویسد: هدف من از قیام امر به معروف و نهی از منکر است. ایشان نه اینکه برای اصلاح دین جدشان به عرصه میدان نبرد وارد شدند، بلکه امر به معروف و نهی از منکر را راه اصلاح معرفی کرده سوالی درون پرانتز برای همگان پیش می‌آید که مگر در زمان امام حسین(ع) چه اتفاقی افتاده است و امام تلاش برای اصلاح جامعه اسلامی دارد؟

نتیجه تصویری برای قیام امام حسین

امام حسین در نصف روز تمام چهرهای منافقین را برملا کرد که با لباس دین علیه دین فعالیت می‌کنند اکثر جامعه اسلامی با چشم ظاهر به دیگران نگاه می کردند، مگر می‌شود فلان اصحاب نزدیک پیغمبر بخواهد خیانت کند و از دین خارج شود؛ امکان دارد شمر که زمانی سرباز امیرالمومنین بود، یکی از سرداران امام حسن در نهایت تبدیل شود به قاتل اباعبدالله!

یکی از ویژگی قیام اباعبدالله حمایت از راه حق و مبارزه با باطل بود. ایشان طوری بر جهاد در راه حق علیه باطل  تاکید می‌نمود که رو به لشکر حر بن یزید ریاحی کرد و فرمود: ای یاران من! آیا نمی‌بینید که حق فراموش شده و وباطل صحنه جامعه را فرا گرفته است؟ در چنین شرایطی انسان مومن باید ( در مسیر زنده کردن حق و میراندن باطل) آماده لقای الهی باشد.

ایشان چنان روحیه حق طلب داشتند که اقشار مستضعف و مظلوم که ایشان را می‌شناسند و می دانند یکی از اهداف ایشان مبارزه با ظلم است. هر سال روز عاشورا به خاطر سیدالشهدا(ع) بخشی از اموال و دارایی خود که با سختی فراوان آن را بدست آوردند، برای بهترین عزاداری در شان آن حضرت نذر می‌کنند.

 

نتیجه تصویری برای قیام امام حسین

اصلاح دین جدشان رسول الله، هدف بزرگ قیام

 

زمانی که نیتشان را می پرسیم گویند: تمام زندگیم فدای امام حسین باشد، حتی در برابر توهین افرادی که مدعی کمک به فقراء هستند، ایستاده و می‌گویند به کسی ربطی ندارد که ما نذر امام حسین را برای چه چیزی خرج کنیم.

در طول تاریخ جهان چه کسی را میشناسیم که تمام خانواده خود و جان عزیزش را برای مبارزه با جهل فدا کند. مگر در زیارت اربعین نمی‌خوانیم: امام حسین خون قلبش را در راه تو داد (و نهایت ایثار و فداکاری را کرد) تا بندگانت را از جهل ونادانی و حیرت و سرگردانی نجات دهد. این امام چقدر دلسوز است حتی طفل شش ماهه‌اش را برای نابودی جهل فدا کرد.

نویسنده: میلاد عبدالهی