کدخبر :66791
سیاسی
تاریخ انتشار: 2018-11-03 21:30:33
منابع خبری از احتمال نهایی‌شدن تکلیف چهار وزارتخانه‌ از هشت وزارتخانه باقی‌مانده کابینه عادل عبدالمهدی نخست‌وزیر عراق خبر دادند.

به گزارش انقلاب نیوز ، خبرنگار شبکه المیادین در عراق گزارش داد انتظار می‌رود اسامی نامزدهای چهار وزارتخانه از هشت وزارتخانه باقی‌مانده در هفته جاری مشخص شود.

به‌گفته خبرنگار این شبکه، احتمالاً تکلیف این چهار وزارتخانه در سه‌شنبه این هفته نهایی می‌شود.

این در حالی است که هفته گذشته یک منبع عراقی از معرفی هشت وزیر باقی‌مانده کابینه عبدالمهدی در نشست آتی پارلمان این کشور خبر داده بود.

پارلمان عراق در نشست روز چهارشنبه دوم آبان به عادل عبدالمهدی نخست‌وزیر عراق و 14 وزیر پیشنهادی کابینه او رأی اعتماد داد، اما معرفی وزیران برای تصدی وزارت کشور، دفاع، دادگستری، برنامه‌ریزی، آموزش عالی، آموزش و پرورش، وزارت مهاجرت، و وزارت فرهنگ به نشست بعدی موکول شد.

تکلیف وزارتخانه‌های دفاع و کشور در نشست این هفته پارلمان نهایی نمی‌شود

از سوی دیگر «جاسم البخاتی» از اعضای جریان حکمت به رهبری عمار حکیم گفته است روزهای آینده پر از مسائل غافلگیرکننده خواهد بود. وی پیش‌بینی کرد که تکلیف وزارتخانه‌های باقی‌مانده به استثنای وزارتخانه‌های دفاع و کشور مشخص شود.

به گفته وی اختلافات عمیقی درباره وزارتخانه‌های کشور و دفاع وجود دارد.

البخاتی افزود نخست وزیر و گروه‌های سیاسی اصرار و تمایل زیادی برای نهایی کردن تکلیف کابینه وزارتی در نشست سه شنبه پارلمان در هفته جاری دارند.