کدخبر :66804
سیاسی
تاریخ انتشار: 2018-11-03 18:27:06
آمریکاستیزی نه برخوردی متعصبانه با یک ملت مستقل و نه نوعی ملی‌گرایی افراطی است. آمریکاستیزی یعنی مقابله با یک فرهنگ خاص که ما آن را «فرهنگ آمریکایی» مي‌نامیم. بنابراین آمریکائی بودن تنها به کسانی که در آمریکا متولد شده‌اند یا به بنیان‌گذاران آمریکا تعلق ندارد.

به گزارش انقلاب نیوز ، کتاب امپراتوری جنون نوشته محمد محمدی نیا توسط دفتر مطالعات فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها منتشر شد. این کتاب در پنج فصل به بیان فهرست‌وار جنایات آمریکا در جهان پرداخته است.

فصل اول این کتاب با موضوع تروریسم دولتی و جنایات نظامی است. در این فصل به لیست مداخلات و جنایات نظامی آمریکا، خصومت علیه ادیان، جنایات در قاره آمریکا، جنگ اتمی و ... اشاره شده است.

نتیجه تصویری برای کتاب امپراطوری جنون

در فصل دوم دیکتاتوری‌های بین‌المللی (جنایات سیاسی) مورد اشاره واقع شده است که پیرامون ارتش مخفی سازمان سیا، تروریسم سیاسی در السالوادور، سرخ پوستان، سیاه پوستان و ... را به صورت فهرست‌وار بیان کرده است.

در فصل سوم جنایات فرهنگی، اجتماعی و حقوقی بیان شده است که در این فصل بحث تروریسم مواد مخدر، الگوی استعماری جنگ تریاک، ایجاد اختلال در مبارزه با مواد مخدر، تخریب محیط زیست، سرقت دانش گیاهان دارویی و ... بررسی شد.

نتیجه تصویری برای کتاب امپراطوری جنون

فصل چهارم به جنایات اقتصادی پرداخته است و در این فصل WTO، رهبری پول جهان، دموکراسی به سبک آمریکایی برای فیلیپین و ... بحث شده است و نگاهی فهرست‌وار به بلای خانمان سوزی که اقتصاد آمریکا با دلار بر سر کشورهای دیگر آورده را مورد بررسی قرار داده است.

فصل پنجم نیز در پایان به جنایاتی که علیه ایران توسط آمریکا صورت گرفته است را مورد بررسی قرار داده که از جنایات شیمیایی تا جنگ نرم و ... از موارد مورد بحث در این کتاب می‌باشد.

نویسنده در این کتاب معتقد است: آمریکاستیزی نه برخوردی متعصبانه با یک ملت مستقل و نه نوعی ملی‌گرایی افراطی است. آمریکاستیزی یعنی مقابله با یک فرهنگ خاص که ما آن را «فرهنگ آمریکایی» مي‌نامیم. بنابراین آمریکائی بودن تنها به کسانی که در آمریکا متولد شده‌اند یا به بنیان‌گذاران آمریکا تعلق ندارد. «آمریکایی» به تمام کسانی اطلاق مي‌شود که با این فرهنگ خاص زندگی مي‌کنند. بر این اساس، مفاهیم جغرافیایی و نژادی در این بحث جایی ندارد.