کدخبر :66805
سیاسی
تاریخ انتشار: 2018-11-03 19:08:46
نوام چامسکی می‌نویسد: حملات آمریکا در گزارش‌های رسانه‌ای ایالات متحده معمولا به عنوان شوخی‌های احمقانه و شیطنت‌های سازمان‌ سیا که از کنترل خارج شده‌اند، مختومه اعلام می‌شوند. ولی این بار از حقیقت بسیار دور است. بهترین‌ها و درخشان‌ترین‌ها با حالتی نزدیک به تشنج عصبی به شکست آمریکا در عملیات خلیج خوک‌ها واکنش نشان داده‌اند.

به گزارش انقلاب نیوز ، آمریکا بعد از فروپاشی شوروی به دنبال ایجاد یک قدرت جهانی بعد از انگلیس بود. خورشید امپراتوری بریتانیا کم فروغ می‌شد و آرام آرام می‌رفت تا آمریکا جانشین آن شود و اتفاقی را رقم بزند که در دوران ظلم بریتانیا در دنیا رقم می‌خورد.

شاید یکی از این اتفاقات کشته شدن نزدیک به هشتاد میلیون نفر سرخ پوست در آمریکا و کشتن بیش از صد میلیون نفر انسان بی گناه در استرالیا می‌تواند رکورد‌هایی از جنایت‌های تمدن نوین غرب باشد که قبل از دو جنگ جهانی بر روی دوش مردم نهاد.

نتیجه قرار گرفتن آمریکا در ردیف ابرقدرتان وقوع دو جنگ جهانی بود که به کشته شدن بیش دو میلیون انسان در کشورهای مختلف رقم خورد و اولین بمب اتم بر سر مردم ژاپن فرود آمد و فاجعه جهانی رخ داد ولی با وجود سازمان‌های بین‌المللی در آمریکا چه کسی حق اعتراض داشت.

نتیجه تصویری برای سیزده آبان

با این وجود انقلاب اسلامی ایران باعث شد تا روند این امپراتوری به کندی گراید و با هجوم فرهنگی انقلاب اسلامی در دل ملت‌های دنیا سبب شد که آمریکا تاب نیاورد و شکست‌ها پشت سرهم بر سر این حکومت استکباری فرود آید.

نوام چامسکی می‌نویسد: حملات آمریکا در گزارش‌های رسانه‌ای ایالات متحده معمولا به عنوان شوخی‌های احمقانه و شیطنت‌های سازمان‌ سیا که از کنترل خارج شده‌اند، مختومه اعلام می‌شوند. ولی این بار از حقیقت بسیار دور است. بهترین‌ها و درخشان‌ترین‌ها با حالتی نزدیک به تشنج عصبی به شکست آمریکا در عملیات خلیج خوک‌ها واکنش نشان داده‌اند.[1]

این اتفاق نیست که هر ساله با نزدیک شدن به 13 آبان ماه بوق‌های رسانه‌ای و بمباردمان بنگاه‌های سخن پراکنی آمریکا و انگلیس اخبار فرعی را به عنوان اخبار اصلی جلوه‌گر می‌کنند و این اتفاق بزرگ که تسخیر لانه جاسوسی است، مورد توجه قرار ندهند.

نتیجه تصویری برای سیزده آبان

حتی با ساختن فیلم سینمایی آرگو سعی کردند که آبی بر آتش وجودشان بریزند و این درد را التیام بخشند ولی موفق نشدند و همین مسئله سبب شد که مقدمات کودتا در ایران لو رود و تمام افراد وابسته به آمریکا شناسایی شوند و آرام آرام نسبت به آنها برخورد صورت گیرد.

اما امروز وظیفه ما این است که در مقابل دشمن کوتاه نیاییم و داستان را از سر ننویسیم. روزگار همواره دشمن را به تکاپوی بیشتر وادار می‌کند و رنگ و بوی نفوذ به رسوخ تغییر ماهیت می‌دهد و سبب می‌شد تا ناخودآگاه درد مردم افزون گردد.

نتیجه تصویری برای سیزده آبان

بایستی در تلاش بود تا در مقابل این جریان فکری نفود کرده در بدنه جمهوری اسلامی ایستاد که معتقدند: ایران در تولید آبگوشت بزباش و قرمه سبزی مهارت دارد.

 

[1] حاکمان جهان کیستند، نوام چامسکی، ص 170