کدخبر :66902
سیاسی
تاریخ انتشار: 2018-11-05 20:06:14
دولت آمریکا در یک گزارش ویژه اعلام کرد: از دست رفتن کنترل مرزهای افغانستان توسط گروههای افراط گرا پاکستان را با خطر مواجه ساخته است.

به گزارش انقلاب نیوز ، به نقل از داون نیوز، دولت آمریکا در یک گزارش رسمی که برای کنگره این کشور ارسال شده تصریح کرد: دولت افغانستان در سال جاری کنترل برخی دیگر از نقاط مرزی خود با پاکستان را نیز از دست داده و این مناطق تحت اشغال گروههای تروریستی است.

در این گزارش آمده است: با این حساب کار پاکستان نیز سخت خواهد شد و این کشور در آستانه یک چالش بسیار بزرگ امنیتی دیگر قرار می‌گیرد.

علاوه بر این سایر کشورهای همسایه نیز از این مشکل در امان نخواهند بود و ممکن است فعالیت گروه‌های تروریستی در مرزهای افغانستان تاثیرات مخربی بر امنیت آنان بگذارد.

دولت آمریکا تاکید کرد: بخش گسترده‌ای از این مناطق مرزی در اختیار گروه‌های تروریستی تحریک طالبان پاکستان و داعش قرار دارند.

در این گزارش به وضعیت وخیم نیروهای نظامی افغانستان نیز اشاره شده که آمار کشته شدن فرمانده هان آن رکورد شکنی کرده است.

گفتنی است دولت پاکستان از مدت‌ها قبل در تلاش است تا با حصار کشی در مرز 2 هزار و 600 کیلومتری خود با افغانستان از رفت و آمدهای غیر قانونی جلوگیری کند.

دولت افغانستان با حصار کشی در مرزهای مشترک مخالف است و تلاش گسترده‌ای را برای ممانعت از این اقدام پاکستان به عمل آورده است.