کدخبر :66904
سیاسی
تاریخ انتشار: 2018-11-05 21:00:06
با وجود مخالفت وزارت خارجه افغانستان با نشست صلح مسکو منابع خبری اعلام کردند که شورای عالی صلح این کشور هیئتی به روسیه اعزام خواهد کرد.

به گزارش انقلاب نیوز ، انتظار می‌رفت به دلیل اختلاف نظرها در دولت افغانستان، نماینده‌ای به نشست صلح مسکو اعزام نشود زیرا مقامات کابل خواستار رهبری مشترک این نشست هستند.

دولت افغانستان بارها تاکید کرد که از تلاش‌ کشورهای منطقه و جهان در روند صلح استقبال می‌کند اما این روند باید به رهبری دولت افغانستان ادامه یابد.

ظاهرا روسیه به دلیل مخالفت گروه طالبان، شرایط دولت افغانستان درباره چگونگی برگزاری نشست صلح مسکو را نپذیرفته است.

«احسان طاهری» سخنگوی شورای عالی صلح افغانستان اظهار داشت: این شورا هیئتی را به نمایندگی از دولت افغانستان برای شرکت در نشست صلح مسکو به روسیه اعزام خواهد کرد.

این در حالی است که وزارت خارجه افغانستان پیش از این گفته بود که رایزنی‌های دولت افغانستان با روسیه درباره چگونگی برگزاری نشست مسکو به نتیجه نرسیده است.

کارشناسان معتقدند که مواضع متضاد وزارت خارجه و شورای عالی صلح افغانستان نشان می‌دهد که در سطح رهبری دولت این کشور هماهنگی وجود ندارد.

شماری از رسانه‌ها نیز گزارش دادند که سفارت روسیه در کابل شماری از رهبران احزاب سیاسی را نیز به این نشست دعوت کرده است.

«صبغت‌الله احمدی» سخنگوی وزیرخارجه افغانستان گفته بود که هیچ نماینده‌ای از دولت این کشور در نشست صلح مسکو شرکت نخواهد کرد، اما رهبران احزاب سیاسی می‌توانند در این نشست شرکت کنند.

نشست صلح مسکو با حضور طالبان و مقامات شماری از کشورهای منطقه قرار بود سپتامبر گذشته برگزار شود، اما به‌دلیل اعتراض دولت افغانستان به نوامبر سال جاری میلادی موکول شد.