کدخبر :66959
سیاسی
تاریخ انتشار: 2018-11-06 12:50:34
وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، جنگنده سوخوی این کشور برای دور کردن یک فروند هواپیمای جاسوسی آمریکایی از حریم هوایی روسیه در آسمان دریای سیاه و در شرایط امن به آن نزدیک شده و هیچ اقدام خطرناکی انجام نداده است.

به گزارش انقلاب نیوز ، به نقل از خبرگزاری «تاس»،وزارت دفاع روسیه اطلاعات مربوط به اینکه یک فروند جنگنده سوخو-27  روسیه مانور خطرناکی در نزدیکی یک هواپیمای شناسایی آمریکایی بر فراز آب‌های دریای سیاه انجام داده، را تکذیب کرد.

وزارت دفاع روسیه با انتشار بیانیه‌ای تاکید کرده که جنگنده روسی به منظور همراهی این هواپیمای آمریکایی که در آسمان دریای سیاه در نزدیکی مرزهای روسیه پرواز می‌کرده و در شرایط امن به آن نزدیک شده و تمامی موارد مربوط به مسائل امنیتی را رعایت کرده است.

در این بیانیه آمده: «خدمه این جنگنده پس از دریافت گزارش شناسایی یک فروند هواپیمای بیگانه در نزدیکی مرزهای روسیه در تاریخ 5 نوامبر (14 آبان) که بعدا مشخص شد یک هواپیمای جاسوسی آمریکایی بوده، به پرواز درآمده و با رعایت تمامی اقدامات لازم امنیتی به منظور جلوگیری از نقض حریم هوایی کشور، به این هواپیما نزدیک شده و آن را برای دور شدن از خطوط مرزی روسیه همراهی کرده است.»

 

تسنیم/