کدخبر :66979
سیاسی
تاریخ انتشار: 2018-11-06 22:30:00
رئیس اتاق تعاون ایران با اشاره به اینکه واگذاری اراضی به بخش تعاون یکی از مطالبات بخش کشاورزی است گفت:یکی از الزامات رسیدن به سهم۲۵درصدی در اقتصاد حضور ۶۵درصدی در تولیدات کشاورزی کشور بوده اما این هم محقق نشده است.

به گزارش انقلاب نیوز ، بهمن عبداللهی، رئیس اتاق تعاون ایران در جلسه هم اندیشی فعالان اقتصادی اتاق تعاون ایران با محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در اتاق تعاون با اشاره به اینکه تعاون یکی از سه بخش مهم اقتصادی است گفت:بخش تعاون یک کشور، دولت کوچکی است که در زمینه صنعت،خدمات و کشاورزی فعالیت می کند و مهمترین بخش تعاون حوزه کشاورزی است.

وی با اشاره به ماده 79 قانون تعاون اظهار داشت: وزارت جهاد موظف به حمایت یکسان از اتحادیه های سراسری و تعاونی های روستایی است. اما متأسفانه مشاهده می شود که وزارت جهاد تنها از تعاونی های روستایی حمایت می کند.

عبداللهی  گفت:براساس احکام برنامه ششم و سیاست‌های اصل 44 قرار بود سهم تعاونی‌ها از اقتصاد 25  درصد باشد اما محقق نشده است. یکی از الزامات رسیدن به سهم25درصدی در اقتصاد حضور 65درصدی در تولیدات کشاورزی کشور بوده اما این هم محقق نشده است.

رئیس اتاق تعاون ایران در ادامه به سایر مطالبات  بخش کشاورزی تعاون گفت: واگذاری اراضی به بخش تعاون یکی دیگر از مطالبات این بخش است.  یکی از الزامات رسیدن به سهم25 درصدی در اقتصاد واگذاری اراضی قابل برداشت محصولات کشاورزی به بخش تعاون است که در اصل 44هم لحاظ شده است و این واگذاری‌ها از مسئولیت‌های وزارت جهاد کشاورزی است تا در حوزه توزیع کالاها، تعاون بتواند به تولید 40 درصدی کالاهای کشاورزی برسد.