کدخبر :66990
سیاسی
تاریخ انتشار: 2018-11-06 14:18:41
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان قم تصریح کرد: تبدیل بقاع متبرکه به قطب های فرهنگی نیازمند فرهنگ سازی و اطلاع رسانی است.

به گزارش انقلاب نیوز ، حجت‌الاسلام‌ و المسلمین سید ‌اسماعیل حسینی‌مقدم ، پیش از ظهر امروز طی سخنانی در نشست‌خبری با اشاره به مطلب فوق اظهار داشت: بی شک با فرهنگ‌سازی‌های اصولی می‌توان امید داشت همانند صدر اسلام شعار "همه واقف باشیم" در سطح جامعه بار دیگر رونق و توسعه پیدا کند.

وی با اشاره به هفته وقف و ضرورت تلاش در این عرصه گفت: واقف با استفاده از ساختار فقهی و حقوقی وقف می‌تواند کار خیر فرهنگی و اجتماعی خود را برای همیشه بیمه کرده و آن را برای همیشه از گزند حوادث و افراد خائن حفظ کند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم همچنین اضافه کرد: باید جامعه به سمتی حرکت کند که در آن سنت وحی مانند صدر اسلام به انجام عمل وحی اهتمام کند، برای تحقق این امر رسالت سنگین فرهنگ‌سازی و ترویج فرهنگ وحی مسئولیتی خطیر به‌حساب می‌آید.

وی تاکید کرد: تبدیل‌شدن بقاع متبرکه به قطب‌های فرهنگی شهر مسئله مهمی بوده که باید با تعامل و همکاری با رسانه‌های جمعی در سطح استان دنبال شود، در هفته وقف باید توجه نخبگان و شهروندان به مقوله وقف بیش از گذشته منعطف شود.

حسینی مقدم همچنین با اشاره به برنامه اوقاف و امور خیریه قم در هفته وقف گفت: دیدار با ائمه جمعه و مراجع تقلید، تجلیل از مفاخر قرآنی و یاوران وقف، برگزاری نشست‌های صنفی تخصصی پیرامون ترویج فرهنگ وقف، غبارروبی بقاع متبرکه، استفاده از ظرفیت مبلغان و روحانیون در بقاع متبرکه و اماکن عمومی بخشی از فعالیت‌های اداره‌کل اوقاف و امور خیریه قم در هفته وقف است.

 وی در ادامه با اشاره به برخی از اقدامات اوقاف و امور خیریه قم در سال جاری ابراز داشت: در سال 97 برای مالکیت 800 مورد وقفی انجام‌شده و 34 درصد عواید و درآمدهای اوقاف نسبت به سال گذشته رشد داشته است، 40 پروژه عمرانی در سطح بقاع متبرکه بااعتباری بالغ‌بر 7 میلیارد تومان آغاز و تا پایان سال جاری به نتیجه خواهد رسید.

مدیر کل اوقاف استان قم همچنین اضافه کرد: بیش از 40 میلیارد ریال در نیات فرهنگی و اجتماعی از قبیل فعالیت‌های قرآنی، اجرای برنامه ضیافت الهی، بصیرت عاشورایی و نشاط معنوی هزینه شده است، در بخش نیات اجتماعی در عناوین کمک به ایتام و مستمندان، کمک به آزادی زندانیان، تأمین داروی بیماران نیازمند و اجرای طرح مهر تحصیلی اعتباراتی در زمینه اجرای امینانه نیات واقفین صرف شده است.